MotM, czyli mapowicz miesiąca

Hej

Na ostatnim spotkaniu stowarzyszenia OSM Polska, które odbyło się w Sosnowcu ustaliśmy, że będziemy co miesiąc wyłaniać mapowicza miesiąca. Kryteria wyboru będą różne i niekoniecznie będzie tak, że MotM zostanie osoba, która wygra ilościowo (czyli np. wyrysowanie 2 milionów budynków nie gwarantuje wygranej). Będą brane pod uwagę różne rzeczy - jakość danych, ilość poświęconego czasu, wkład pracy, stosunek do reszty społeczności (np. user rosomak nie mógłby zostać MotM, ponieważ ma on opinię mapowicza nieresponsywnego). Nagrodzony musi być aktywnym mapowiczem, ale też MotM może zostać osoba, która np. reprezentowała OSM na jakiejś konferencji, przygotowała jakieś ciekawe materiały na temat OSM albo napisała jakąś aplikację czy raport pomagający w mapowaniu lub coś ten deseń. Generalnie, wyłanianie będzie trochę uznaniowe, bo nie mamy czasu i chęci bawić się w regulaminy, rankingi, ale z drugiej strony tutaj głównie chodzi o prestiż, a nie o nagrody.

Aha, zachęcamy do zgłaszania kandydatur do tytułu MotM, bo my nie wszystko widzimy - jeśli ktoś w czyjejś opinii zasłużył to prosimy o zasygnalizowanie tego. Zdajemy sobie również sprawę, że są inni, którzy również mapują rewelacyjnie - to że doceniliśmy jedną osobę, nie oznacza, że nie zauważamy innych. Jednak chcemy raz na jakiś czas kogoś docenić - moim zdaniem tak jest lepiej niż nie robić nic.

To tyle wstępu.
W maju 2015 mapowiczem miesiąca zostaje user wmyrda. Spodobała nam się konsekwencja z jaką ten mapowicz poprawia Podkarpacie - rysuje brakujące drogi, poprawia adresy, rysuje budynki. No i sprawdzenie ilościowe okresu od 1.05 do 31.05 też uplasowało go na pierwszym miejscu w kategorii “drogi” i na drugim miejscu w kategorii “wszystkie obiekty” - oczywiście mowa o obiektach w wersji 1.

Tak więc - gratulujemy! :slight_smile:

Ja zarezerwuję sobie tego posta żeby napisać jeszcze coś w temacie nagród - niestety przeedytuję go później ponieważ tutaj szczegóły nie są jeszcze do końca ustalone.

Gratulacje!:slight_smile:

hehe to teraz poproszę jakiś wzór osiągnięcia coś na kształt odznaki harcerskiej by ją móc choć na avatara dać :wink:

W zasadzie gdybym mapował jak planowałem czyli kończąc główny etap działalności przy dojściu od Rzeszowa przez Dynów do Przemyśla to nagroda by mnie ominęła gdyż zakończył bym już w kwietniu, jednak parafrazując klasyka można powiedzieć, że stanąłem nad przepaścią lecz wykonałem duży krok na przód :slight_smile:

PS Pole do popisu nadal jest szerokie. Tak z dużego palca oceniając by zmapować stosunkowo dokładnie samo Podkarpacie wraz z micromapingiem strzelam brakuje jeszcze z 30-50mln punktów oczywiście odpowiednio oznaczonych

My, czyli kto i w jakim trybie? Pytam życzliwie, po prostu chcę znać procedurę.

My, czyli zarząd OSM Polska. Trybu nie ma jakiegoś specjalnego, ot padają kandytatury i w drodze dyskusji wyłaniamy motm.

Mapowicz miesiąca maja otrzyma nagrodę - tshirt od sponsora - FTFshop.eu:

oraz jak widać wraz z równie sexy avatarem :slight_smile:

miło mi oznajmić, że w firmie zostałem zaskoczony istnieniem super niespodzianki czyli nawigacji samochodowej VORDON.

http://www.vordon.pl/product-pol-538-GPS-5.html

Darczyńcy tudzież darczyńcom szczerze dziękuję

PS Pewnie będę musiał dopisać to do PITa :wink:

Dla jasności dodam tylko, że tę nagrodę ufundowała firma VORDON.