Питання по Merkaartor

Обзавівся пристроєм з GPS і пишу по трохи треки.
Моє місто до цього часу було позначено тільки перехрестям національно і регіональної дороги. Хочу виправити ситуацію.

Поставив програму Merkaartor, вніс деякі зміни на мапі, але виникли питання в користуванні. Можливо є який FAQ (український або російський) ?

Наразі задам тут:

  1. Як об’єднати 2 частинки однієї вулиці?
  2. Як змістити частинку вулиці згідно треку? (трек імпортовий в програму).
  1. Виділяеш за допомогою миші і кнопки Shift дві частини однієї вулиці и натискаеш кнопку Join
  2. Натискаеш кнопку Move на панелі кнопок, береш вулицю і тягнеш

Ось 2 частини вулиці:

Виділяю обидві - але функція з’єднання неактивна :frowning:

Дороги були нез’єднанними в одну точку. Потрібно було наблизити до 5:1. Тоді б побачив.

Отже, наближай до 5:1, переходь у режим “Пересунути”, хапайся за кінець дороги (за точку) та тягни її на кінець другої доки программа тобі не покаже, що твоя миша знаходиться над точкою, яка є частиною дороги і відпускай мишу.

Тоді програма запитає, чи ти хочешь з’єднати ці дві точки в одну. Кажи “Так”. Потім виділяешь дві дороги и натискаеш “Приєднати”.

Схоже, усе трохи складніше… Твої дорогі з’єднані двума маленькими дорогами.

Потрібно видалити ту маленьку дорогу, потім з’єднати кінці двух доріг як писалося вище.

Скажіть, а в Меркаторі вже з’явилась можливість налаштовувати розташування тла (супутникових знімків, фотографій, малюнків,…) відповідно до GPS-треків, як це є в Потлачі та JOSM?

andygol, я поки не знайшов можливості змінювати розташування знімків
чому такої важливої функції нема - зовсім незрозуміло

upd
щойно звернув увагу - у меркаторі є можливість підкючення geotiff. можна будь-де прив’язати та підгрузити у меркатор!

у новій версії 0.17.0 з’явилась можливість підлаштувати положення фону (так само як і в Потлатч)

та ще багато чого іншого
читаємо (англ) http://merkaartor.be/news/24 та (рос) http://osmdigest.ru/2010/12/27/%d0%b2%d1%8b%d1%88%d0%bb%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%8f-%d0%b2%d0%b5%d1%80%d1%81%d0%b8%d1%8f-%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b0-merkaator-0-17-0/

Дякую, чудова новина!