Ook iets verder van Wassenaar vielen me twee verdwenen items op,
het betreft een duingebied tussen Katwijk en Noordwijk (Coepelduynen) en een fietspad op een wielerbaan van SWIFT bij Leiden (dat is opengesteld buiten de trainingstijden van de fietsvereniging).
Ik zie nu helemaal geen spoor meer van deze items in JOSM of via de opvraag-functie van OSM.org
en was benieuwd hoe je dan de geschiedenis kan opvragen om te kunnen zien wat er eerst precies wat en wanneer / door wie de data is verwijderd (obv het gebied?)
Op de wat oudere versie die je nu nog ziet op openstreetmap.nl zie je op zoomniveau 15 en 16 nog hoe het er tot voor kort uitzag op osm.org uitzag):
Je kunt mbv Who dit it onderstaande site zien wie er gemuteerd heeft.
Revert niet zomaar, maar ga eerst in contact (op een vriendelijke wijze) met de mapper.
Tevens is revert van oudere data gevaarlijk om te reverten, vermoedelijk zijn er al edits verricht na de bewuste changeset. Dit veroorzaakt conflicten die je eerst moet oplossen (Tijdens upload proces!) In dit geval gaat het (vermoedelijk) om edits uit juni.
edit:
Doorgestreepte is vermoedelijk geen juiste info.
OSM kent maar 3 typen objecten: nodes, ways en relaties, oftewel, een enkele punt, een reeks punten die samen een lijn vormen (die eventueel gesloten kan zijn) en een verzamelinge nodes en ways.
Een way is hoeft dus geen weg te zijn. Dat is het pas als er een highway tag op staat.
Even terug naar de specifieke probleemgebieden. Ik heb wat met het vraagtekentje op osm.org lopen zoeken, en ze allebei teruggevonden. Ze zijn dus niet gewist.
Overleg met de desbetreffende mappers lijkt mij de eerste stap. Handmatig herstellen is voor dit soort kleine wijzigingen waarschijnlijk de handigste manier.
Dank!
Had aardig wat zitten klikken , maar deze nog niet gevonden, na het lezen van je mail zie ik zal deze gaan oppakken / mapper mailen
Wilde hier net komen melden dat ik dit ook gevonden had, gedeeltelijke aanpassing heb gedaan en contact heb gezocht met de mapper voor de rest.
Het is een beetje bijzonder geval:
87% van de tijd zijn het normale toegankelijke wegen die ook een verbinding vormen met verschillende andere wegen,
en 13% van de tijd is het niet toegankelijk en in gebruik als fietsparcours, vandaag nog even langsgeweest) (-: