"Masowa" edycja danych OSM

Samą podmianę tagu name dla obiektów z wartościami np. BZ WBK (186 obiektów) lub Bank Zachodni WBK (105 obiektów) mogę zrobić od ręki, pytanie tylko na jaką wartość ?
Oficjalny komunikat na stronie banku głosi, iż „7 września 2018 roku Bank Zachodni WBK S.A. zmienił nazwę na Santander Bank Polska S.A.“ a baner na głównej stronie że „Bank Zachodni WBK to teraz Santander Bank Polska“.
Zatem chyba raczej „Santander Bank Polska“ a nie samo „Santander“ ?
Pytanie też co z obiektami, które mają w nazwie jednocześnie też oddział - mamy pewność, że po zmianie marki oddziały pozostaną tak samo numerowane ?
Czy po prostu wszystko jak leci zmienić tylko na Santander Bank Polska ?

Jak szukam banku, wpisuję miasto i “Santander” i znajduję. Mnie to wystarczy i tak też już raz zmieniłem nazwę, a jak komuś mało, niech sobie dopisze więcej.

IMHO name=“Santander Bank Polska”, w short_name=“Santander” (żeby się wyszukiwało po samym “Santander”), a z numerami oddziałów to bym założył, że reset. Lepiej żeby się dawało łatwo znaleźć po nazwie, niż się wstrzymywać, aż ktoś posprawdza na miejscu.

W drugiej kolejności ręcznie posprawdzać na stronie Santandera który oddział gdzie i pouzupełniać name=* żeby zawierało oddział.

Dziś przejeżdżałem koło dawnej placówki BZWBK i faktycznie po rebrandingu na szyldzie naściennym jest tylko wielkie “Santander”.
Zatem najwłaściwiej będzie chyba jednak name=Santander + official_name=Santander Bank Polska.

Hurtowo można dodać official_name oraz old_name.
Name dopiero po zmianie szyldu na placówce.

Po co zaśmiecać serwer old_name? Klienci już wiedzą, pozostałych to nie obchodzi.

A wiesz to, bo spytałeś się wszystkich pozostałych i każdy potwierdził, że go to nie obchodzi?

Witam.
W weekend planuje zmienić nazwę banku BZWBK na Santander, zgodnie z listą placówek.

name=Santander
old_name=Bank Zachodni WBK 
alt_name=Santander Bank Polska S.A.
official_name=Santander Bank Polska S.A XX Oddział w Y
 operator=Santander Bank Polska S.A. 
brand=Santander

Dodatkowo będzie zmianiany Kredyt Bank, dawno temu został przejęty przez Bzwbk.

W związku z tym jest pytanie do forumowiczów, czy ktoś zna aktualnie jakąś placówkę BZ WBK, która nie została jeszcze przebrandowana w terenie na Santander?
Zaczęli 12 września, teoretycznie mogli się już wyrobić.

Ja bym usunął to “S.A.” z alt_name. Jest jeszcze w dwóch pozostałych tagach, wystarczy.

Widzę, że dawny temat i zgasł oraz zrobił się off-top nt. Santandera ALE:

PONAWIAM pytanie i prośbę: Czy mozna zaimportować masowo informację o wysokości budynków, używając publikowanych przez GUGiK, budynków 3D?? Jeśli tak, to czy ktoś doświadczony w tematach dużych importów chciałby sprawę ogarnąć?
GUGiK w dokumencie Budynki 3D opis twierdzi że

co można zrozumieć, że do dowolnego prywatnego i komercyjnego użytku, oraz do produkcji danych pochodnych. Oczywiście wyślę im email z zapytaniem o dokładne postanowienia licencji.

Wracając do tematu, przy pomocy kilku procesów w programie GIS wygenerowałem pliki SHP jak poniżej:
https://drive.google.com/open?id=1A-BhiXVgiubYwdZxi9Ry2acxZJzf8UX4
przykład:

Czy takie dane (pomijam względnie typ dachu) można by zaimportować?
Wysokość jest obliczona na podstawie Z_min i Z_max modelu 3D (od ziemi do kalenicy) a ilość pięter obliczając Floor(Wys/3.3m) czyli licząc 3m30cm na piętro i zaniżając w dół. Ta wartość jest średnia na podstawie moich pomiarów 80-ciu budynków w mieście (nowe/stare/bloki/jednorodzinne). Oczywiście stare kamienice to 4-4.5 na piętro a bloki klocki to 3.20, PRL-owe wielkie płyty to 2.90 dlatego ta średnia. Może ktoś ma lepszą metodę?

Pozostaje proste pytanie, jak taki import wpłynie na już istniejące w OSM modele?
Bo chyba bym się “delikatnie” zdenerwował gdyby masowy import rozwalił paręset godzin pracy nad modelami 3D.

Za duże wady by wstawiać building:levels.

Być może da się wstawić height jeśli dane są na tyle dokładne by to zrobić (tj. dane dodane przez import praktycznie nigdy nie byłyby błędne) i dane są na odpowiedniej licencji.