Mapy papierowe z OSM (wydzielony wątek)

Wydzielone z wątku: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=272463#p272463

Tak z ciekawości, czy znacie jakieś przypadki, że po tym jak Szczecin, Wrocław przekazały dane - ktoś stworzył na podstawie danych OSM kompletną, drukowaną mapę miasta dostępną w sprzedaży?

Nie znam takich przypadków.
Tak naprawde to moglo by to zrobic np. nasze stowarzyszenie zeby uzyskac srodki na dzialalnosc statutowa.
Why not?

Ponieważ w przypadku Szczecina czy Wrocławia nie mamy do zaoferowania na takiej mapie nic ponad to, co sprzedają firmy kartograficzne. Większy sens widzę w wydawaniu mapy papierowej terenów pozamiejskich dla których nikt nie wydał mapy (jak np. mój powiat) :slight_smile:

Żeby tak robić trzeba najpierw zarejestrować działalność gospodarczą, inaczej możemy sprzedawać co najwyżej po kosztach redakcji i druku, ale to już zupełny OT.

Niekoniecznie, pozostaje jeszcze odpłatna działalność pożytku publicznego:
http://poradnik.ngo.pl/x/470091
http://poradnik.ngo.pl/x/532305

Co do samej mapy moim zdaniem ma więcej do zaoferowania - aktualność, więcej POI i np. ładniejszy styl :slight_smile:

Z tym ładniejszym stylem to pojechałeś… :wink: Styl OSM-Topo Michała jest ładny, ale trochę mu brakuje do takich np. map z wydawnictwa ExpressMap, które dla mnie są wyznacznikiem jak mapa powinna wyglądać. No chyba, że mówisz o przyszłości i (d)opracowaniu jakiegoś stylu…

Działalność odpłatna pożytku publicznego nie może dawać dochodu. Czyli można ją prowadzić po kosztach własnych lub dokładając do niej. Jeśli przynosi dochód staje się automatycznie działalnością gospodarczą…

Tak bylo by w naszym przypadku. Umieszczal bym na takich mapach informacje co to jest OSM, pare wskazówek o Stowarzyszeniu, Forum itd.
Celem nie jest mapa jako taka, lecz popularyzacja wiedzy na temat projektu, czyli dzialalnosc statutowa.