Mapping Party w Koluszkach, 3-5 czerwca 2011

W dniach 3-5 czerwca planujemy kolejne spotkanie, tym razem bliżej cywilizacji, czyli w Koluszkach :slight_smile:

http://wiki.openstreetmap.pl/OpenStreetMap:Spotkania/Koluszki_%282011-06%29

UPDATE:
Jest zrobiona rezerwacja na nocleg dla 14 osób; proszę chętnych o dopisanie się na listę, załączając informację dot. noclegu.

UPDATE2:
W związku z padem naszej wiki zrobiliśmy kopię strony na wiki.osm.org; jest zrobione przekierowanie, więc stary adres powinien działać.

Strona spotkania na wiki już działa - proszę wszystkich zainteresowanych spotkaniem w Koluszkach o sprawdzenie i ewentualne dopisanie się do listy.

UPDATE: Jeśli nie działa oryginalny link, proszę spróbować wejść przez ten: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Spotkania/Koluszki_%282011-06%29

Przypominam, że w najbliższy weekend w Koluszkach, odbędzie się spotkanie osób aktywnie mapujących w OSM, zwane mapping party.
Mamy jeszcze wolne miejsca noclegowe.
Nocleg nie jest obligatoryjny, więc jeśli ktoś mieszka blisko Koluszek również może nas odwiedzić i pomapować razem z nami :slight_smile:

Strona na wiki, gdzie można się zapoznać i dopisać: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Spotkania/Koluszki_%282011-06%29

Będzie fajnie - zapraszam!

Zrektyfikowalem na szybko zdjecia z pierwszego i drugiego dnia puszczania latawca w Koluszkach: http://openstreetmap.pl/balrog/koluszki-kap/

URL podkladu dla JOSMa: tms:http://wms.openstreetmap.pl/balrog/koluszki-kap/

Jest to zrobione dosyc kiepsko, wina obarczam brak dobrego oprogramowania i brak dobrych danych referencyjnych (uzylem tylko sladow z GPS jako odniesienia). Mialem zamiar jeszcze to poprawic zanim podam linka, ale wygenerowanie nowej wersji trwa ok. 1 dobe i efekt koncowy mozna sprawdzic dopiero potem, wiec zostawiam. Trzeba brac pod uwage niedokladnosc tego podkladu, nie przesuwac istniejacych zmapowanych obiektow do tego co widac na podkladzie.

Przy okazji, ten watek chyba mozna odkleic, Zbyszku :slight_smile:

EDIT: kafelki sa do z20, w JOSMie domyslny maksymalny zoom jest chyba ustawiony na z18, mozna go zmienic w Preferences.

Wgralem tez do OpenAerialMap, ktore powoli odzywa, jako jedna z pierwszych warstw.

Jak miło slyszec, że OAM odżywa :slight_smile:

To ja jeszcze tylko dorzucę, by domknąć całość: http://openstreetmap.org.pl/w/2011/mp-koluszki-2011/