MapoFaktura - czyli mini Maphaton po łódzku (08.04.2020)

W ramach współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem OSM, PTG, UMŁ odbędzie się takie wirtualne wydarzenie. Co prawda miało być w realu, ale jak wiadomo nie ma takiej możliwości. Ze względu na niezbyt duże możliwości techniczne ma format mini, bo zgłosiło się około 30 osób. zakres mapowania też nie jest zbyt imponujący - będziemy uzupełniać dane dotyczące obiektów noclegowych.

Dane do obróbki dostarczyła Łódzka Izba Turystyczna. Oczyścili i uzupełnili studenci przy merytorycznej pomocy Stowarzyszenia OSM.

Wcześniej nie informowałem co do tej imprezki, bo format jest mocno eksperymentalny, mam natomiast nadzieję, że jeśli ta formuła się sprawdzi przygotujemy coś większego, tym bardziej, że wszystkich strony organizatorów jest spore zainteresowane kolejnymi takimi wydarzeniami.

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/MapoFaktura/

Jeśli jest ktoś zainteresowany współpracą przy kolejnej edycji lub zrobieniem tego typu imprezy w swoim mieście to zapraszam do kontaktu.

No i się udało. Spektakulanie nie było, ale w tych warunkach nie ma co narzekać. Ponad 300 obiektów noclegówych zostało wprowadzonych lub ich dane zostały uzupełnione. Jak to się mówi pierwsze koty za płoty. Nie obyło się bez problemów, ale postaraliśmy się je rozwiązywać na bierząco.

Mam już nawet pomysł na coś większego, i wydaje sie bardziej przydatnego. Wkrótce więcej informacji. :wink: