Uzytkownik Sun Cobalt stworzyl narzedzie pozwalajace zobaczyc kóre wektory wazniejszych dróg koncza sie w powietrzu.
Ze wzgledu na sympatie do nas w pierwszej kolejnosci oprrócz krajow niemieckojezycznych wrzucil tez Polske:
replace image/jpeg with image/png for a transparent background. It is not cached, but rendered on the fly…be kind
Technical, I am downloading PL, DE and CH from Geofabrik, extracting highway=*, merging it together and push in into PostgreSQL/PostGIS. It is then rendered with MapServer. The SQL kindly provided by Maxbe is as follows. If you need further info, I am happy to help
select osm_id,way,st_endpoint(way) as endpunkt,highway from osm_line as line1 where
(line1.way && !BOX!) and
line1.highway in ('motorway', ... , 'tertiary_link') and
(junction is null or junction!='roundabout') and
not exists (select way from osm_line as line2 where
(line2.way && expand(st_endpoint(line1.way),0.00001)) and
line2.highway in ('motorway',... ,'residential','service','services') and
line1.osm_id!=line2.osm_id and
(ST_Intersects(st_endpoint(line1.way),line2.way)))
Kolega SunCobalt powinien przy okazji zostac prze nas zaproszony na duze piwo!
Ppawel i serekmedia zreszta tez. Co ja pisze, zapominam o twórcy http://osmapa.pl/w/zmiany/diff.php i calej reszcie.
Kiedy tylko bedzie okazja zapraszam