Maperitive i granice obszarów

Cześć

Chciałem utworzyć kafelki z mapą granic miast w Polsce i mam problem z miastami leżącymi na wybrzeżu ponieważ ich granice wchodzą w morze a ja chciałbym aby kończyły się na lądzie. Próbowałem walczyć, aby Maperitive jakoś to przykrył morzem ale nie dałem rady. Pomyślałem więc, że sam to czymś przykryję i na razie wygenerowałem przykładowy zielony wielobok:

Jak widać sukces jest niepełny bo nie zakrył białych linii. W dokumentacji Maperitive wyczytałem, że on najpierw maluje wnętrza konturów a później rysuje linie ich krawędzi. Przy takim podejściu nie mam szans osiągnąć mój cel. A może się mylę i macie jakiś pomysł?

to narzędzie jest chyba niestety opuszczone, z tego co pamiętam

pewną opcją jest użycie innego

Kolory granic w kolorze takim jak może? Rozwiązanie kiepskie ale bardzo technicznie je spełnia.

Przetworzyć granice w innym narzędziu i wyciąć z nich morze?

Znasz inne darmowe narzędzie?

Tak, chodzi mi o to aby kolory granic miast na morzu miały kolor morza aby nie było ich widać. Te granice które są na lądzie mają zostać.

Korzystam z GitHub - mbloch/mapshaper: Tools for editing Shapefile, GeoJSON, TopoJSON and CSV files - od strony programisty, ale ma też GUI na https://mapshaper.org/ Ale to dalej mocno programistyczne i nie zadziała dobrze dla wielkich zestawów danych i wymaga konwersji do geojsona np. z użyciem osmtogeojson

Ale zachęcam do stworzenia nowego wątku “dobre narzędzie do robienia map z danych OSM” lub zobaczyć na OSM Wiki jeśli akurat Mapsjaper nie przypasuje - nie wiem czy chcesz narzędzia do wyklikania sobie stylu mapy czy też hasło “kod źródłowy” jest w pełni OK.

Dzięki. Nie wiem co rozumiesz przez “wielkie zestawy danych”. Ja mam tylko granicę lądową kraju, granice województw, powiatów i granice około 1000 miast, co dało łącznie 120MB.

Maperitive jest całkiem OK jak na moje zapotrzebowania i tylko ten problem na morzu mnie zatrzymał. Myślałem o obrobieniu kafelków w GIMPie, ale pewnie będzie ich kilkaset a może i więcej skoro w całości mam ich 42 tyś.

To jest mój cel: