Mapa z wyszukiwaniem POI w promieniu x

Ancymon, zapisz sie do stowarzyszenia, rusz temat, tu nie OSMF, nikt Cie nie wyrzuci. Zacznij dzialac, takich od slusznej krytyki to w Polsce sporo jest…

Może od początku. Chce aby mapa wyświetlała tylko punkty dodane przeze mnie, szacuje że będzie ich ok 10 000. Chce aby można było wpisać, wybrać, określić lokalizacje od której obliczy odległość do punktów dla których odległość będzie mniejsza niż np 20km (odległość musi być wartością zmienna). Następnie chce mieć możliwość dodawania opisow do punktów, ale poza mapą. Czyli musiałaby być zwrócona lista punktów wraz z odległościami i jakimś ID. Jest to moja pierwsza styczność z OSM i tak naprawde to nie wiem od czego zacząć. Chciałbym aby mapa wyswietlała punkty wg podanych filtrów, oraz po przejściu do opisu pojedyńczy punkt na mapie. Fajnie gdyby była też możliwość kategoryzowania punktór w ok 10 kategoriach.

Punkty chce dodawać poprzez aplikacje z urzadzenia mobilnego (coś z androidem) na podstawie odczytu z GPS.

Na chwile obecną wiem jedynie o bazie danych. Nie wiem w jaki sposob punkty te wyświetlać na mapie, z jakiego API skożystać. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z integracją z asp.net, byłbym wdzięczny na uwagi i pomoc.

Strona z bazą MSSQL na windzie stoi, ale mam też serwer z debianem

W gre wchodzi tylko Polska.

Nie chce wyciągać adresów. W chwili obecnej mam baze danych w ktorej zapisanych jest kilkaset pozycji z informacjami o punkcjie (adres, nazwa itd) oraz współrzędnymi. Chce wyświetlać te punkty na mapie i filtorwac je wg odległości. a następnie otrzymywać wyniki w postaci listy oraz zobrazowanie graficzne na mapie.

Jeśli baza jest własna i nie zamierzasz importować danych OSM do niej, to pełen luz. Nie trzeba nawet postgisa, bo MSSQL obsługuje dane przestrzenne “z urzędu”. Poszukaj informacji o typach przestrzennych (zwłaszcza Geography), a potem w tematach podobnych do tego: http://stackoverflow.com/questions/6371588/most-efficient-way-to-get-points-within-radius-of-a-point-with-sql-server-spatia

Jeszcze kilka pytań. Jak najlepiej wyświetlać mapę w asp.net? Są jakieś gotowe biblioteki? Jak komunikować sie z mapą z poziomu kodu strony? Pytałem google ale niewiele tam na ten temat.