A jaki jest najłatwiejszy sposób by załadować tą ortofotomapę do JOSM?
Czy jest może lub będzie jakaś wtyczka pozwalająca zautomatyzować ten proces?
Świetnie. Właśnie o to mi chodziło.
Dziękuję!
Dwie rzeczy:
- Jak oznaczać “source” z ortofotomapy PL w JOSM (i najlepiej, żeby dodawało się domyślnie do nowych edycji)?
- Czy ktoś może uzupełnić to źródło na wiki (ja akurat nie znam szczegółów)? Link: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:%C5%B9r%C3%B3d%C5%82a_danych
I tu się zdziwisz… ale JOSM-a można używać do wielu fajnych rzeczy nie związanych z OSM. Np. wrzucać podkład z topo i edytować sobie track, który następnie wrzuca się do garmina (jako GPX) i idzie na wycieczkę.
Sam tak robię, ale niestety mam tylko adres topo powiatu gorzowskiego, bardzo chętnie pozyskał bym adres wms do topo całej PL, właśnie do tych celów - przygotowywanie sobie tracków do wycieczek.
Czasami na podkładzie topo mierzę też długość planowanych wycieczek… tak więc… nigdy nie mów nigdy (w tym przypadku “jedynym sensownym zastosowaniem WMS-ów”).
OSM korzysta z tego pośrednio… gdyż po takiej wycieczce nanoszę dane do osm na podstawie uzyskanego śladu GPS i geolokalizowanych zdjęć z terenu.
Ja daję: “source:geometry” = “geoportal.gov.pl:ortofoto”, ktoś tak poradził na tym forum i tego się trzymam.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=359673#p359673
O, dzięki, nie mogłem tego znaleźć! A jak można zautomatyzować/uprościć dodawanie tego znacznika?
Możesz wyszukać obiekty po:
new type:way -source\:geometry
(Znak ukośnika służy do escape’owania dwukropka).
Dla budynków: jeśli używasz wtyczki building_tools, to Dane → Ustaw wielkość budynków (Ctrl+Alt+B) → Zaawansowane → [+] i wpisujesz w pustych polach klucz i wartość.