Pokazałem mapkę na preclu. Domagają się wskaźnika skali, czyli tej krechy: http://cdn.blabler.pl/image/1BPj/dash
oraz zaznaczenia MOR na GreenVelo, cokolwiek to jest.
No fajnie, ale jak to odróżnić od każdej innej wiaty dla turystów?
Taki MOR ma się ponoć składać z wiaty ze stolikami, toalet i stojaków rowerowych,
to chyba powinno się jakąś relacją załatwiać?
W sumie zarąbiście by było mieć taką infrastrukturę, tylko wtedy trochę gęsto się na mapie zrobi.
Zupełnie z innej beczki - widzę rozjazd i nie wiem, jak można temu zaradzić: http://pomorskieszlaki.pl/#18/52.21089/21.02240/osm-ddr
Pas rowerowy w rzeczywistości kończy się na północnym końcu wjazdem na DDR, a na mapie tego nie widać. Zresztą ten sam problem ma OpenCycleMap, wynika on z tego, że pas rowerowy nie jest osobnym bytem, tylko atrybutem jezdni (cycleway:right=lane). Ale może dałoby się tak zakombinować z wyświetlaniem, żeby to ładnie przechodziło jedno w drugie? Zarówno ta DDR, jak i DDR odchodząca na zakręcie, całkiem prawidłowo zaczynają się w węźle drogi, zawierającej pas rowerowy.
Przy okazji: jak to zrobiłeś, że ten pas rowerowy wyświetla się tylko po prawej stronie jezdni, a nie widać pasa po lewej stronie tej samej jezdni? Tego pasa po lewej oczywiście w terenie nie ma, ale na mapie jeszcze kwadrans temu był i OCM go pokazuje (pewnie już niedługo, bo właśnie wywaliłem cycleway:left=lane z tagów).
A wiesz, głowiłem się nad tym i nic nie wymyśliłem… Trafiłem już na takie przypadki wcześniej.Sęk w tym, że pasy zawierają się w tagach drogi, którą odsuwam w renderowaniu o parę pixeli aby było widać samą drogę i jej nazwę. Przez to pasy wyglądają realistycznie. Natomiast same drogi rowerowe są osobną sprawą bo tagi są w nich, przez co nie odsuwam ich od drogi bo stanowią główną oś samej siebie . Myślę, że jedynym możliwym rozwiązaniem było by jakieś surrealistyczne tagowanie pod render Przyznaję, że słabo to wygląda ale pasy odsunięte od drogi bardzo mi się podobają i nie chcę z nich zrezygnować.
A co do okazji
cycleway=lane + oneway=yes wyświetla tylko jeden pas tak samo jak cycleway:right=lane.
Samo cycleway=lane wyświetla pasy po obu stronach.
cycleway:left=lane wyświetla jeden pas po przeciwnej stronie, chyba tak samo jest cycleway=opposite_lane.
W te podziałki to się pobawię za jakieś dwa tygodnie, bo teraz nie mam czasu siąść do map, korzystam jedynie w terenie przy znakowaniu szlaków
A tak btw:
Poprawiłem wyświetlanie rcn i ncn na dużym oddaleniu, mam nadzieję, że jest czytelnie.
A dlaczego by nie tagować MOR jako highway=rest_area? Ewentualnie z bicycle=designated, ale po położeniu i tak można poznać, której drogi dotyczy. Wiki nic nie wspomina o ograniczeniu tagu tylko do samochodów.
A nie da się zakombinować, że jeśli DDR kończy się na węźle, przez który przebiega PDR, to koniec DDR wyświetli się nie dokładnie w węźle, tylko w miejscu wyświetlania PDR? Odsunięte pasy wydają mi się dobrym pomysłem, to może i kawałek DDR odsunąć? Albo co do zasady obcinać DDR na łączeniach z jezdnią o takie same parę pikseli, o jakie przesuwasz PDR, wtedy dodatkowo po zachodniej stronie tego ronda zjazd i wjazd DDR nie zbiegałyby się na środku jezdni.
No właśnie o to chodzi, że tego cycleway:left=lane w ogóle nie było widać, myślałem, że wykombinowałeś jakieś obchodzenie kretyńskich tagów (a to by był zły pomysł, lepiej wyświetlać i niech ktoś poprawi tagi).
W sumie czemu nie?
Można jako relację, obejmującą wszystkie obiekty (wiata, toalety, stojaki), albo jako nazwany obszar, na którym to wszystko stoi. Druga wersja wydaje mi się lepsza…
W legendzie masz osobne oznaczenie dla kontrapasa. Po czym odróżniasz kontrapas?
Pytam, bo kontrapas na ulicy Orszady w Warszawie ma cycleway:left=opposite_lane, cycleway=opposite_lane oraz oneway=yes, a zaznaczony jest jak zwykły pas rowerowy.