mapa Europy na Garmina lub Polski i okolic

Patrzę na listę map dostępnych na Garmina ze strony OSM i niby fajnie, ale chciałem korzystać też z mapy poziomic, więc ściągnięcie samego img danego obszaru nie pozwoli mi połączyć poziomic z mapą tego obszaru. Czy może jednak jest na to jakiś sposób? Macie może jakieś sprawdzone mapy Europy? Czy jest w ogóle na “zaś” instalować tak duży obszar (w sensie czy nie zamula urządzenia)? Na codzień oczywiście nie jest mi to potrzebne, ale chciałbym mieć na przyszłość sprawdzoną metodę. Póki co chciałbym mieć tylko Polskę i naszych sąsiadów, ale widzę tylko kompilację Polska i Czechy.

Żeby łączyć kilka map na jednym odbiorniku musisz skorzystać z MapSource. Po zainstalowaniu map na komputerze, może w programie wybrać dowolny obszar, dowolne mapy i wszystko razem przesłać do Garmina.

Ja korzystam tylko z rowerowych http://openmtbmap.org/ i http://www.velomap.org/

Oprócz tego, że się dużej uruchamia sam odbiornik to podczas używania nie zaobserwowałem różnic w działaniu w przypadku wgrania małego lub dużego obszaru. Ale nie jestem specjalistą, poza tym mam rowerowego Edge 705. Może w innych odbiornikach jest inaczej.