Małe narzędzia ułatwiające życie mapowicza

Brakowało mi bezpośredniego linku ze strony zestawu zmian OSM do OSM History Viewera, więc zmajstrowałem na szybko swój pierwszy skrypt Greasemonkey do Firefoxa (i być może niektórych innych przeglądarek).

Generuje link “Zobacz w OSM History Viewer” (lub po angielsku) w sidebarze strony changesetu, bezpośrednio poniżej numeru zestawu zmian (pomiędzy numerem a komentarzem).

Skrypt dostępny jest z userscripts.org - http://userscripts.org/scripts/show/185625

(generalnie nie zasługuje na oddzielny temat, ale nie znalazłem żadnego zbiorczego, zbierającego takie drobiazgi, dlatego zdecydowałem się go założyć - może znacie też jakieś pożyteczne ciekawostki, dla których znajdzie się tu miejsce)

PS. Na Userscripts znalazłem jeszcze dwa inne skrypty, które powinny robić to samo (a nawet więcej), ale nie uwzględniają ostatnich zmian na stronie OSM (jeśli dobrze widzę).

Chyba dało by się z tego zrobić skrypto-zakładkę.

Całkiem możliwe, ale dla mnie akurat zupełnie nieprzydatne. :smiley:
(chyba, że można jakoś wyświetlać/chować bookmarklety w zależności od kontekstu - tj. oglądanej strony - i na dodatek bez paska zakładek, tylko w jakimś innym toolbarze - do zakładek nie zaglądałem od lat)

A tymczasem zaktualizowałem skrypt, gdyż nie działał przy przechodzeniu do strony zestawu zmian ze strony historii edycji użytkownika. OSM robi to jakimś AJAX-em i trzeba było trochę się nagimnastykować, żeby wtedy również zadziałał.