Mapka ludności w powiatach nakarmiona danymi przez WiktoraN Dzięki
Nie jest to gęstość zaludnienia, tylko moje kolorowanie wartości tagu population. Podobna dla gmin.
Nie chcę wyjść na wybrednego, jednak zauważyłem drobne problemy (stan na godz. 0:00): na pierwszej (dla admin_level=6) pewne miasta nie mają “obszaru”. To są chyba miasta na prawach powiatu. Gdybyś mógł sprawdzić dlaczego. Na drugiej też widzę 3 dziury.
Jeśli chodzi o stan bazy na godz. 0:00 to np. dla Warszawy jest coś takiego:
osm_id | name | admin_level | population
----------+----------+-------------+------------
-336074 | Warszawa | 8 | 1724404
-3509824 | Warszawa | | 1707983
-2907540 | Warszawa | 7 | 1724404
-336075 | Warszawa | 6 | 1709781
Jeśli jeszcze jakieś dane pojawiły się w bazie po północy, to przepraszam za powyższe alarmy.
PS. Zabiłeś mi serwer tą aktualizacją i teraz nadrabia.
EDIT: Jednak jeszcze znalazłem problemy w place. Na przykład tutaj (Nowy Dwór i na zachód) i tutaj. Wygląda na to, że te same liczby trafiły do różnych jednostek.
Więc tutaj nie ustawiałem ludności, bo nie ma teryt:terc.
W przypadku granicy na poziomie 6 - nie było w danych z GUS wartości na poziomie powiatu dla miast na prawach powiatu (przynajmniej w województwie mazowieckim). Poprawię to wieczorem, dla samych powiatów ( w tabeli 7 w danych z GUS, jest to zapisane dobrze, więc wezmę te dane).
A tak przy okazji - dałbyś radę zrobić mapkę na której będzie wizualizacja:
liczba adresów w gminie / populacja gminy.
To mogłaby być dobra orientacja, gdzie jeszcze trzeba pocisnąć o adresy.
Pojawił się drobny problem po imporcie: dzielnicom miast, które (niepotrzebnie zresztą i chyba nawet błędnie) miały ustawiony tag teryt:terc swojego miasta, ustawiła się właśnie jego ludność. Przypadków jest chyba jednak na tyle mało, że można spróbować poprawić ręcznie.
Przy okazji, można by puścić jakiś skrypt na sprawdzenie poprawności tych tagów z automatu. Dwucyfrowy teryt:terc dla admin_level=4, czterocyfrowy dla 6, siedmiocyfrowy dla 7, natomiast jego brak, ale za to ustawiony teryt:simc dla poziomów 8 (wyjątkiem będą tu dzielnice Warszawy i delegatury Łodzi, Wrocławia, Poznania i Krakowa, chyba że jeszcze jakieś miasto którego nie wymieniłem je posiada) i 9.
Też to zauważyłem, z tym, że trzeba uważać, bo niektóre miejsca miały wcześniej wprowadzone population i raczej nie usuwać a przywrócić poprzednią wartość.