Ludność z GUS-u na OpenStreetMap

Mapka ludności w powiatach nakarmiona danymi przez WiktoraN :wink: Dzięki
Nie jest to gęstość zaludnienia, tylko moje kolorowanie wartości tagu population. Podobna dla gmin.
Nie chcę wyjść na wybrednego, jednak zauważyłem drobne problemy (stan na godz. 0:00): na pierwszej (dla admin_level=6) pewne miasta nie mają “obszaru”. To są chyba miasta na prawach powiatu. Gdybyś mógł sprawdzić dlaczego. Na drugiej też widzę 3 dziury.
Jeśli chodzi o stan bazy na godz. 0:00 to np. dla Warszawy jest coś takiego:

  osm_id  |   name   | admin_level | population
----------+----------+-------------+------------
  -336074 | Warszawa | 8           | 1724404
 -3509824 | Warszawa |             | 1707983
 -2907540 | Warszawa | 7           | 1724404
  -336075 | Warszawa | 6           | 1709781

Jeśli jeszcze jakieś dane pojawiły się w bazie po północy, to przepraszam za powyższe alarmy.

PS. Zabiłeś mi serwer tą aktualizacją :stuck_out_tongue_winking_eye: i teraz nadrabia.

EDIT: Jednak jeszcze znalazłem problemy w place. Na przykład tutaj (Nowy Dwór i na zachód) i tutaj. Wygląda na to, że te same liczby trafiły do różnych jednostek.

Jeżeli chodzi o http://www.openstreetmap.org/relation/3509824 , to ostatni komentarz jest następujący:

Więc tutaj nie ustawiałem ludności, bo nie ma teryt:terc.

W przypadku granicy na poziomie 6 - nie było w danych z GUS wartości na poziomie powiatu dla miast na prawach powiatu (przynajmniej w województwie mazowieckim). Poprawię to wieczorem, dla samych powiatów ( w tabeli 7 w danych z GUS, jest to zapisane dobrze, więc wezmę te dane).

A tak przy okazji - dałbyś radę zrobić mapkę na której będzie wizualizacja:

liczba adresów w gminie / populacja gminy.

To mogłaby być dobra orientacja, gdzie jeszcze trzeba pocisnąć o adresy.

Uzupełniłem/zmieniłem ludność na poziomie admin_level=6 (powiaty) dla:

Warszawa
Płock
Bydgoszcz
Szczecin
Kraków
Jelenia
Legnica
Wrocław
Leszno
Siedlce
Olsztyn
Białystok
Tarnobrzeg
Gdańsk
Sopot
Słupsk
Elbląg
Kielce
Biała
Toruń
Zamość
Ostrołęka
Grudziądz
Kalisz
Koszalin
Konin
Zielona
Lublin
Łódź
Skierniewice
Piotrków
Radom
Poznań
Gorzów
Gdynia
Włocławek
Rzeszów
Przemyśl
Krosno
Chełm
Opole
Tarnów
Nowy
Łomża
Świnoujście
Suwałki

Tak więc już nie powinno być “białych plam”

Pojawił się drobny problem po imporcie: dzielnicom miast, które (niepotrzebnie zresztą i chyba nawet błędnie) miały ustawiony tag teryt:terc swojego miasta, ustawiła się właśnie jego ludność. Przypadków jest chyba jednak na tyle mało, że można spróbować poprawić ręcznie.

Przy okazji, można by puścić jakiś skrypt na sprawdzenie poprawności tych tagów z automatu. Dwucyfrowy teryt:terc dla admin_level=4, czterocyfrowy dla 6, siedmiocyfrowy dla 7, natomiast jego brak, ale za to ustawiony teryt:simc dla poziomów 8 (wyjątkiem będą tu dzielnice Warszawy i delegatury Łodzi, Wrocławia, Poznania i Krakowa, chyba że jeszcze jakieś miasto którego nie wymieniłem je posiada) i 9.

Też to zauważyłem, z tym, że trzeba uważać, bo niektóre miejsca miały wcześniej wprowadzone population i raczej nie usuwać a przywrócić poprzednią wartość.