Logika adresowania

Starałem się przejrzeć dokumentację i przeszukiwałem forum ale nie trafiłem na nic konkretnego.

Często mapuje różnorodne POI z możliwie jak największą ilością danych (tagów, szczególnie opening_hours). Z namiętnością ostatnio uzupełniam tagi w dzielnicy w której mieszkałem ok. 10 lat ale przy ostatniej edycji zauważyłem problem, który jest widoczny bardzo wyraźnie tu: https://www.openstreetmap.org/changeset/39832523

W OSM możliwe jest nanoszenie adresacji tego samego obiektu aż przez trzy poziomy:
Adresację budynku
Adresację pod postacią POI “Address”
Adresację samego POI

Jaka jest logika podawania adresów? Zauważyłem, że jak usunę address i zamienię go POI, to w nawigacji się pojawia co prawda ten POI który dodałem ale nie można go z kolei potem wyszukać jako budynku/adresu np: https://www.openstreetmap.org/node/4109485004 trzeba by poszatkować budynki, dodać do budynków adresy i dopiero to będzie działać?

Jedni robią tak że zostawią POI address i koło niego ładują kolejne POI, inni zostawiają adresację budynku i wszystko ładują do POI ja z niezdecydowania ładowałem zarówno do budynku i POI (o ile się nie mylę powinno to się wtedy wyświetlać w szukajce nawigacji). Jak to jest?

Z tego co wiem, logiki adresowania nie ma. Każdy mapuje jak chce. Póki ładnie wyświetla się na mapie wszyscy są zadowoleni :wink: Problemem jest w momencie gdy ktoś chce programistycznie wyłuskać adres i tak jak widzisz - np. niektóre nawigacje sobie z tym nie radzą. Niestety choć wciąż ktoś importuje adresy, to wizji jak one powinny być dobrze zrobione nie ma.

A co ma importowanie adresów do tego, jak powinny być tagowane POI?