Starałem się przejrzeć dokumentację i przeszukiwałem forum ale nie trafiłem na nic konkretnego.
Często mapuje różnorodne POI z możliwie jak największą ilością danych (tagów, szczególnie opening_hours). Z namiętnością ostatnio uzupełniam tagi w dzielnicy w której mieszkałem ok. 10 lat ale przy ostatniej edycji zauważyłem problem, który jest widoczny bardzo wyraźnie tu: https://www.openstreetmap.org/changeset/39832523
W OSM możliwe jest nanoszenie adresacji tego samego obiektu aż przez trzy poziomy:
Adresację budynku
Adresację pod postacią POI “Address”
Adresację samego POI
Jaka jest logika podawania adresów? Zauważyłem, że jak usunę address i zamienię go POI, to w nawigacji się pojawia co prawda ten POI który dodałem ale nie można go z kolei potem wyszukać jako budynku/adresu np: https://www.openstreetmap.org/node/4109485004 trzeba by poszatkować budynki, dodać do budynków adresy i dopiero to będzie działać?
Jedni robią tak że zostawią POI address i koło niego ładują kolejne POI, inni zostawiają adresację budynku i wszystko ładują do POI ja z niezdecydowania ładowałem zarówno do budynku i POI (o ile się nie mylę powinno to się wtedy wyświetlać w szukajce nawigacji). Jak to jest?