Łódzkie spotkanie zbieraczy

Witajcie mapowicze z Łodzi i okolic. Podczas korespondencji z Jacek_lodz narodził się pomysł by spotkać się w gronie osób kilku i połazić po zgliszczach zbierając cenne informacje. Do spaceru miałoby dojść za ponad dwa tygodnie 18 lub 19 sierpnia (weekend). Po przejrzeniu z grubsza okolicy mam takie propozycje w kwestii lokalizacji:

  1. Złotno - osiedle z zabudową jednorodzinną na zachodzie, po którym zostało… hmm nic nie zostało, poza 4 ulicami bez nazw. Można by wyrysować wszystkie uliczki i potem z walking papers ponanosić ile wlezie. Przydała by się też numeracja wpisana z mapa.lodz.pl żeby na miejscu weryfikować.

  2. Konstantynów - miasteczko na zachód od Łodzi. Tutaj mamy trochę lepszą sytuację, bo zostało jakieś 50% ulic może więcej. Trochę trudniej będzie wyrysować, bo mamy tu tylko binga albo aż :_) Podobnie jak wyżej walking papers i zdzieramy zelówki. Dojazd komunikacją miejską możliwy.

  3. Aleksandrów łódzki - miasto na północny zachód od Łodzi. Jak sami możecie zobaczyć bot pozostawił tylko główne ulice, landuse=residental i kilka bloków. Niestety tu mamy już większy obszar, więc nie zdążymy obejść wszystkiego, ale metodyka pracy taka sama :wink:

Oczywiście wszyscy chętni do przyjazdu z poza Łodzi zostaną przyjęci z otwartymi ramionami.
Proponuję podział ról, każdy by miał do zrobienia jakiś temat albo dwa i wszyscy by szli tą samą trasą, chyba że będzie nas mało. I tu należało by poprosić bardziej doświadczonych kolegów (koleżanki?) o kilka rad czy też wskazówek. Proszę. Posprawdzam też kto edytuje w naszej parafii i zaproszę nieobecnych na forum.
Tak, oczywiście dzień soczyście zakończymy kufelkiem piwa :slight_smile:

Super pomysl. Ciesze sie ze wykazaliscie inicjatywe, krajanie!
Ja bym wyrysowal wszystko jako kreski, zrobil walking papers i podszedl do kogos miejscowego: moze taksówkarza, moze w jakiejs ksiegarni - by pomogli ponanosic nazwy ulic. Jak sie grzecznie spyta i wytlumaczy po co sie to robi, to ludzie chetnie pomagaja.
Pozwoli to troche czasu oszczedzic.
Najlepsi sa miejscowi nauczyciele geografii oczywiscie :slight_smile:

Właśnie, nauczyciele geografii to też jest dobry target. Ja mam w sąsiednim mieście do zrobienia warsztaty we wrześniu, właśnie z inicjatywy nauczyciela geografii. :slight_smile:

A gdyby do stowarzyszenia nauczycieli geografii uderzyc? Jest cos takiego chyba, widzialem siedzibe regionalna przy ul. PCK w Toruniu…

Stowarzyszenie nauczycieli geografii już nie istnieje :frowning:
http://www.krs-online.com.pl/polskie-stowarzyszenie-nauczycieli-krs-54281.html

Poszukam co to takiego jest bo to nie jest to, co widzialem. Moze to nie nauczyciele. A stowarzyszenia nauczycieli szkoda :confused:
W takim razie trzeba indywidualnie do szkól sie dobijac. A znajac zycie to nawet do poszczególnych nauczycieli którzy nie sa jeszcze zblazowani i jeszcze chce im sie cos robic.

Inny pomysl:
Moze ktos z Was by przygotowal zbiór dowcipasów o mapach i wrzucil na joemonster dot org? Ludzie to czytaja, przy okazji by sie o osm dowiedzieli.
Mam kilka smiesznych fotek na temat ruchu drogowego, oznakowan itd. jednak nie umiem za bardzo takich tekstów tworzyc.

Nauczyciel geografii, super, najlepiej jakiś zakręcony pasjonata. Problem w tym, że nauczyciele leżą teraz na plażach :slight_smile:

Wrzucilem w wyszukiwarke"Liceum ogólnokształcące Lódz Kółko geograficzne"
14 tys wyników, sterta telefonów. Na pewno znajdziecie jakiegos nauczyciela z uczuleniem któremu lekarz zakazal lezenia na plazy :sunglasses:

Teraz może są na plażach (chociaż biorąc pod uwagę pensje nauczycieli to chyba tylko nad Bałtykiem) ale we wrześniu wrócą wypoczęci i chętni do nowych pomysłów. Warto to wziąć pod uwagę.

Bałtyk jest drogi, a agencje turystyczne bankrutują. Ergo: siedzą w domach.
:smiley:

Z Konstantynowa i Aleksandrowa za dużo bot nie zostawił. Drogi “ktoś” szybko przywrócił są to ważne drogi krajowe i wojewódzkie, zresztą nie z przypadku mają też tagi surface czy maxspeed tam gdzie tylko sięga “czyjaś” wiedza. Miasta postawię na nogi z uwagi na…sentyment (w Kanzasie mieszkałem ponad 20 lat). Dzięki fantastycznemu OsmAnd mam ostatni zrzut Polski przed atakiem bota więc nie będzie problemu z przywróceniem nazw ulic czy tracktype. Kwestia czasu, dziś trochę podziałam. Pod pomysł jednak się podpinam pod warunkiem, że faktycznie zostaną przywrócone drogi i wyrysowane budynki, dzięki czemu będzie można szybciej wprowadzić/skorygować dane. Mam nawet auto na 5 osób (4+ja) w gazie. Przy okazji może podszkolę się z Osm. Miasta faktycznie ucierpiały nie mniej niż Zgierz, Tomaszów czy Głowno (to ostanie niemal zniknęło z mapy).

@damndog super, że podjąłeś inicjatywę z naszej korespondencji! :slight_smile:
Tak jakoś Konstantynów wydaję się rozsądniejszym rozwiązaniem, żeby pomapować w terenie przy okazji spotkania i poznania się.
Proponuję 18 sierpnia w samo południe, w centrum
Kanzas :slight_smile: http://www.openstreetmap.org/?lat=51.747716&lon=19.325316&zoom=18&layers=M

ale ja to jeszcze potwierdzę, gdy wrócę z urlopu lub się dostosuję do większości.

Konstantynów można ładnie podzielić na 4 części i po godzince czy dwóch mapowania w grupach, spotkać się ponownie w centrum na browarek :wink:

Konstantynów w międzyczasie został odtworzony i wygląda lepiej niż niektóre łódzkie dzielnice… Brzeziny natomiast wyglądają kiepsko (choć kiepsko wyglądały już też przed czyszczeniem… )

http://www.openstreetmap.org/?lat=51.747716&lon=19.325316&zoom=18&layers=M

Jak coś to służę autem. 18 mi pasuje.

Tak nęcicie, że chyba się skuszę. O ile przyjmiecie osobnika z zagranicy :wink:

Polimerek, chodzi o to, żeby wyrysować co się da z binga czy co jest dostępne, a dane szczegółowe zebrać organoleptycznie. Koncept jest taki, żeby zebrać jak najwięcej danych skoro już tam (gdzieś) będziemy łazić. Oczywiście, gdzie się udamy nadal podlega dyskusji :slight_smile:
marimil: każda dodatkowa para butów do zdarcia będzie mile widziana.

Na początku zdania używamy dużych liter. Przecinki też są mile widziane…
moderator

Zdroworozsądkowe podejście Polimerka po raz kolejny do mnie przemawia :slight_smile:
Mimo, że logistycznie, dla mnie i z tego co widzę po edycjach dla Jacka(damndog’a) i Duke’a - Konstantynów to rzut beretem i moglibyśmy się tam wybrać nawet rowerami czy tramwajem - to oglądając mapę zdecydowanie Brzeziny potrzebują mapowania bardziej niż Konstantynów.
Ja zgadzam się na Brzeziny. Jeżeli pozostali również to akceptują to będę jechał samochodem i mogę zabrać 3 osoby.
@marimil - super, że będziesz! :slight_smile:
Czyli na chwilę obecną może nas być 5?

  • damndog
  • Duke83
  • Polimerek
  • marimil
  • Jacek_lodz

Ja mogę zabrać 4 osoby. Jak się pomieścimy w jednym aucie - to można zrobić tak, że przyjedziecie do mnie i ruszymy z 8-racznego skrzyżowania w Nowosolnej (miejsce spotkania - parking pod kościołem) do Brzezin jednym autem. Ew. można pojechać dwoma.

[OpenStreetMap Embedded"](OpenStreetMap Embedded)

Ja będę jechał samochodem z kierunku Łowicza (mogę kogoś zgarnąć), więc raczej dojadę do miejsca “początku” docelowego zbierania (raczej nie do Nowosolnej ;)). Proszę tylko o informacje o miejscu i godzinie tegoż “początku”.

Proponuję o 12.00 na parkingu przezd kościołem:

http://www.openstreetmap.org/export/embed.html?bbox=19.73779,51.79984,19.74651,51.80396&layer=mapnik&marker=51.80138,19.74129

Jakby parking przed kościołem był zapchany - można skręcić z drogi 72 w Chopina i za kościołem jest drugi, znacznie większy parking publiczny.

Ja ruszę o 11.30 spod kościoła w Nowosolnej:

http://www.openstreetmap.org/export/embed.html?bbox=19.588985,51.793277,19.593346,51.795338&layer=mapnik&marker=51.79413,19.58996

jakby ktoś się chciał załapać - na rynek w Nowosolnej można dojechać autobusem miejskim.

Ała! To już za dwa dni! Ale czas zleciał, aż się nie przygotowałem. Narysowałem w tzw. centrum kilka budynków, więc będzie można je otagować i zalajkować :wink: Bing jest masakryczny w Brzezinach, a że nie chciałem rysować po dachach, to zrobiłem te, które były najlepiej widoczne.
Będę pytał kto gdzie jedzie, bo nie mam biletu:)