Łódź - regionalna strona w WikiProject Poland

Cześć! Założyłem stronę w WikiProject Poland dla Łodzi i zacząłem coś wklepywać, więc może ktoś się dołączy :wink:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/%C5%81%C3%B3d%C5%BA
W tym temacie proponuję wpisywać rzeczy do zrobienia w Łodzi i okolicach.

Jako, że nie znalazłem odpowiedniejszego wątku :wink:

Ostatnio w ramach dni otwartych w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, w których uczestniczyłem z ust jednego z kierowników padły ciekawe słowa. Planują bądź są w trakcie realizacji projektu stworzenia modelów budynków 3d na obszarze “Łodzi przemysłowej” czyli okolic ul. Piotrkowskiej. Mają do tego celu wykorzystać zdjęcia lotnicze skośne, które zdaje się, że już mają. Nie znam więcej szczegółów poza tym, że wspomniał o udostępnieniu tych zdjęć jako warstwę w mapach google. Niestety nie zdążyłem zapytać go czemu akurat taki wybór - może ktoś z lokalnych mapowiczów chciałby podrążyć temat?

http://geoforum.pl/?page=news&id=13490&link=przetarg-na-lodz-w-3d&menu=46879,46880

Tu znajdziesz opis tego co chcą zrobić. Dlaczego Google? Bo Google ma technologię dla zdjęć skośnych? Dlatego że Google obiecało się zrewanżować? Proste. Należy zadać pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej. “Dlaczego Google”

Dlatego, ze w OSM nie ma jeszcze nigdzie widocznej takiej technologii a w Google jest.
Trzeba by w osmapie taka mozliwosc wprowadzic. To co robi OSM2world jest mile ale to dopiero poczatek.
Potrzebne sa budynki w aksonometrii z teksturami plus dachy.
Propozycja realizacji:
Budynek jest opisany przez zamkniety poligon skladajacy sie z n punktów. Tekstura przypisywana jest jako atrybut do punktu ni, zas jej szerokosc to odcinek ni - ni+1.
wysokosc tekstury to height=value. Tekstura zapisywana jest tak jak w Kendzi3D. Gdyby tu polaczyc sily, moglibysmy cos takiego zrobic. Bytom jest b.b. zainteresowany takim rozwiazaniem i przekazal by nam dane 3d gdybysym to zrealizowali.

Zrobiłem małą przymiarkę do poprawy komunikacji miejskiej w Łodzi według nowego schematu. Zatoczki, “platformy” i miejsca stopu. Jeśli ktoś z łodzian miałby ochotę się przyłączyć, to na pewno będzie miał co robić :wink: Przykład.

To komplet już dla tej linii? (widzę forward/backward, przystanki też raczej inaczej powinny być).
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Public_Transport
Według tego robiłeś? Czy coś innego?

Zrobiłem tylko forward, dlatego napisałem, że to przymiarka a roboty jest z tym od cholery. Oczywiście robię według tego: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Public_Transport :wink:
Chodzi ci o to, że przystanki powinny być stop_area?
Aaa, pętle powinny być otagowane public_transport=station? Na pewno te, na których wydzielono kilka stanowisk postojowych, right?