Jeśli budynek, to dawać komplet informacji adresowych. Jeśli węzeł to też, z tym, że ja nie dodaję addr:housenumber. Raz, że i tak ludzie szukają POI po nazwach, a dwa, żeby nie dublować numeracji. Ale zaznaczam, że to tylko moje podejście do tematu z tym niedodawaniem addr:housenumber.
wyszukiwanie po adresie POI bez adresu które w bazie umieszczone jest na węźle wewnątrz budynku z adresem działa (przynajmniej na głównej stronie OSM) więc ja osobiście nigdy nie dodaje ich podwójnie
No niby wmyrda masz rację ale z drugiej strony kiedy (patrzę pod kątem użytkownika navi) wpisuje najbliższy poi (stacja benzynowa) i mam kilka o identycznej nazwie ale przy żadnej nie ma nawet ulicy tylko nazwa (dobrze jak jest, ale w wielu miejscach jest tylko po prostu) - stacja paliw i traf teraz tę którą lubisz? ;). Albo szukasz sklepu z butami choćby CCC - masz kilka w mieście i traf chce że znajdujesz się pomiędzy nimi wszystkimi po środku. Brak adresu - nie wiesz do którego trafisz (tak mi się wydaje).
I jeszcze jedno spotkałem się z sytuacją - ostrzeżenia - landuse użyte razem z budynkiem. Czy usuwać to landuse czy pozostawić niezmienione?
Dobry pomysł. Ale uwaga, też mogą byc inny obiekty z nazwami sklepów. Na przykład już widziałam przystanki autobusowem z nazwą najbliszy supermarket. Parkingy też czasami mają name tag sklepów.
Decathlon to na pewno sport, bo tam są dostępne rzeczy dla prawie każdej dziedziny sportowej (od lotek-rzutek, jeździectwa i tenisa stołowego po pływanie, ciężary, rowery). Z 4F trudniejsze zadanie, bo tam więcej jest sprzętu służącego do turystyki - outdooru, trekkingu. Deacthlon zliczyłbym do kategorii sklepów jak sklepy sieci Intersport, czyli dałbym tak sport.
Pobawiłem się i wrzuciłem trochę refów. W dwóch miejscowościach, zeby było na czym testować.
Umiałby ktoś zrobić takie QA? Najfajniej by było z próbą matchowania po adresie przy brakującym refie tak, żeby dało się dla pasujących szybko te refy uzupełniać?
Dzięki, nie zauważyłem linku. Zaktualizowałem przy okazji, bo i tak chciałem sprawdzić jak to działa, a poza tym warto mieć z grubsza pojęcie jak często się pojawiają różne warianty nazw i typów.
Dziekuję bardzo! Sa duze więcej sklepy teraz. Oczywiscie są jeszscze jakiś nazwy do naprawić, jak MediaExpert/Media Expert, T-mobile/T-Mobile i Rossman/Rossman.
No, przez 1,5 roku trochę ich przybyło. Warto popatrzeć na bezpośrednie porównanie, wtedy widać te zmiany wyraźnie.
Myślę, że ta lista właśnie do tego się przyda, żeby ujednolicać nazwy i typy. Oczywiście trzeba to robić z głową, bo “Ania” to czasem będzie sklep spożywczy, a czasem fryzjer, a “Plus” to raz marka operatora telefonii komórkowej, a kiedy indziej dyskont spożywczy.
Swoją drogą - czy to podpowiadanie nazw w iD działa też w JOSM-ie? Byłoby bardzo dobrze, gdyby to było zsynchronizowane.
Dzięki! To by było naprawdę super, gdyby sugestie były spójne.
A jak te sugestie powstają? W sensie skąd się bierze “kanoniczną” nazwę - po największej liczbie, ktoś proponuje czy jak? Nie chcę się wgłębiać, bo już zajmuję się różnymi rzeczami, ale choćby z grubsza chciałbym wiedzieć jak to działa.