Liczba torów na liniach kolejowych

Zauważyłem, że niektóre linie dwutorowe są oznaczone jednym torem. Dotyczy to np. na dużym odcinku linii linii CMK (Katowice/Kraków-Warszawa) (np. tu: http://www.openstreetmap.org/#map=17/51.11882/20.07083)) czy też innych odcinków. I teraz pytanie - czy tak powinno być czy też linie dwutorowe powinny mieć zaznaczone oba tory?

Jeśli możesz i znasz ich przebieg to dorysuj.
Rozbudowa szlaków kolejowych mile widziana. :slight_smile:

rysuj, rysuj. I do tego zwrotnice, z którymi chyba najwięcej zabawy :slight_smile:

Liczba, proszę Państwa, liczba. Tory są policzalne.

Z tym, że nie jestem w stanie narysować drugiego toru na cełej CMK - bo mnie to przerasta. Na dużej części trasy wystarczyłoby zrobić kopię równoległą odsuniętą o odpowiednią odległość. Ale ja nie do końca rozumiem JOSM, a edytuję w iD :wink: więc niestety nie dorzucę… To za długi odcinek (już jak się bawiłem liniami tramwajowymi w Bydgoszczy to mi brakowało jakiegoś “ustaw równolegle”).

Spoko, ostatnio trochę się bawiłem w uzupełnianie torów na długich trasach. Kopia, to słaby pomysł, nigdy to dobrze nie wyjdzie, trzeba by i tak poprawiać. Zajmę się tym wkrótce.

Linie równoległe dobrze działają w potlatchu.

Na CMK jest już sporo dwutorowego odcinka (nie chwaląc się jam wiele sprawił). Zdjęcia sat. z Geoportalu są w miarę OK. Posługiwałem się także częściowo stroną semaforek.kolej.org.pl, póki żyła.

Ja również zajmuję się mapowaniem szlaków kolejowych. Póki co strona semaforek.kolej.org.pl nie dziala, lecz ktoś uruchomił stronę zastępczą. Można ją odwiedzać pod adresem semaforek.zrujnowane.pl. Polecam sciągnąć sobie kopię tej strony, gdyż może szybko zniknąć. Pozdrawiam. :smiley:

http://mapa.bazakolejowa.pl/

Może z tej strony można korzystać, ew. można spróbować nawiązać współpracę.

CMK jest już cała dwutorowa. Część drugich torów może nie należeć do relacji. “Jadąc” przez Polskę natykałem się na takie kwiatki, że ręce opadają. Jeszcze lata pracy przed nami.

Nowy adres: http://semaforek.tk

Obie działają.
Niezła jest też strona http://bazakolejowa.pl/, ma bardzo bogatą dokumentację zdjęciową z najmniejszych dziur.

Kolejna prośba - oddano po remoncie trasę Warszawa Gdańsk - też ma na mapie zaznaczony jeden tor. Podejrzewam też, że zmienione zostały tam niektóre łuki oraz dobudowane wiadukty (w okolicach Mławy zaznaczyłem tak wstępnie 2 nowe). Jeżeli była by szansa na poprawki to będzie super :slight_smile:

Większość linii kolejowych jest oznaczonych poglądowo jedną linią.
Obecnie, mając dokładniejsze podkłady z Geoportal, rysowane są od nowa bardziej dokładniej.
Ale to już zależy od tego, czy komuś się chce wyrysować tory dokładniej na danym obszarze. :slight_smile:

Ja sukcesywnie poprawiam E-65 (Warszawa - Gdańsk) głównie między Iławą a Działdowem. Układ drogowy mocno się tam zmienił (jest dużo nowych wiaduktów i wiele kilometrów nowych dróg biegnących wzdłuż torów). Na starych orto tego nie widać. Ostatnio przejechałem się Pendolino i wiem że między Mławą a Nasielskiem jest również mnóstwo dróg do korekty.