leaflet routing machine i własna droga

Witam!
chciałbym się dowiedzieć jak należy dodać drogę do OSM bym mógł na niej wyznaczyć trasę dojazdu.

po dodaniu nowej drogi do OSM nie idzie wyznaczyć trasy która przebiegałaby właśnie przez tą drogę.

czy do drogi trzeba dodać jakiś specjalny Tag? czy może wystarczy dodać i odczekać ?

Generalnie odczekać. Pamiętaj, że nie ma routingu przez highway=track, który jest dojazdem do pola uprawnego lub lasu.
Nie podałeś linka do lokalizacji, więc nie ma jak sprawdzić.

https://www.openstreetmap.org/export#map=18/53.04209/18.01721 nie wiem czy ten link tobie pomoże. jak możesz sprawdź czy czegoś tam nie popsułem. ogólnie jest to na test dodana droga. z góry dzieki!

Ale to Ty ten trójkąt tam wrysowałeś?

To jest istniejąca droga czy postanowiłeś pobazgrać po mapie żeby przeprowadzić sobie testy??

Polecam ten wątek, a w szczególności pierwszy punkt…

OSM to nie piaskownica ani nie środowisko testowe - potrzebujesz sprawdzić czy po nowo dorysowanych drogach routing będzie prowadził i po jakim czasie to proponuję znaleźć jakiś kiepsko zmapowany obszar i dorysować tam istniejące drogi a nie bazgrać po mapie…

tak, ja wrysowałem ten trójkąt, specjalnie na uboczu gdzieś w lesie ponieważ nie umiem tworzyć na OSM. jest to tylko test który zniknie gdy będe wiedzieć informacje odnośnie routingu na nowej drodze. rozumiem twoje oburzenie co do tworzenia czegoś takiego, ale niestety nie mam chwilowo możliwości postawienia mapy osm offline a nie chce dodawać nowych dróg skoro tego nie umiem, a też dodanie nowych dróg bez jakiejkolwiek wiedzy na jej temat (choćby nazwa czy kierunek jazdy) jest wg mnie kompletnie bez sensu.

Jak nie chcesz (bo/lub nie potrafisz) dodawać nowych dróg do OSM to dogadaj się z kimś kto mapuje teraz choćby Sandomierz (leci kolejny sprint) żeby Ci powiedział które drogi dodał i prowadź na nich testy. Rysowanie takich trójkątów po lasach (pomijając wszystkie aspekty opisane powyżej) zakłada dodatkowe ryzyko, że ktoś to zauważy i usunie albo zrewertuje zanim dowiesz się tego co chciałeś sprawdzić…

Pamiętaj żeby posprzątać te trójkąty jak już skończysz testy (jeśli nikt nich nie posprząta wcześniej)

Nie wiem jakiego silnika używasz do routingu, ale większość ma przynajmniej kilka dni opóźnienia. Najpewniejszy sposób to osm2po bo tam sam sobie pobierasz ekstrakt i po nim nawigujesz, tylko pamiętaj, że ekstrakt też ma opóźnienia - ekstrakt nie jest stanem bazy na czas jego publikacji. Jak się nie mylę to w ekstrakcie z północy są dane do godz. 18.00

Pozdrawiam

Ale chyba zapomniałeś napisać, że to zależy od silnika routującego? Mnie nawigacje doprowadzają pod adres po highway=track :wink:

Oczywiście to skrót myślowy, przepraszam. osm.org na defaulcie nie routuje po track.
Niemniej jednak irytują mnie te wszystkie dojazdy do domostw na wsiach jako track tylko dlatego że niewyasfaltowane.

ps. WOW! Jakie fajne logo love osm na głównej