Co myślicie na temat importu lasów z tego źródła? Nie ma pokrycia całej Polski ale dane są dokładniejsze niż z UMP.
Napisałem skrypt do programu MapWindow GIS → http://www.mapwindow.org/downloads/index.php?show_details=1 który konwertuje warstwę z pliku *.SHP bezpośrednio do *.OSM. Pik SHP nie może być zbyt duży i musi posiadać poprawnie ustawioną projekcję. MapWindow pozwala na export mniejszych części a pliki z projektu UrbanAtlas mają poprawnie ustawioną projekcję (przynajmniej dla Radomia bo ten plik testowałem)
Pomysl byl taki, zeby zrobic to jednorazowo dla calego kraju i jednoczesnie z importem Corine (tam gdzie nie ma pokrycia Urban Atlas). (Ja bym sie tym chetnie zajal ale za jakies dwa - trzy tygodnie bo brak mi teraz czasu.) Mysle, ze warto wykorzystac narzedzia i pomysly ktore wykorzystali Francuzi, razem z wizualizacja importu.
Jest dostepnych kilka skryptow do konwersji shp na osm, najbardziej polecalbym ogr2osm.
Nieśmiało odświeżam temat, fajnie jakbyśmy ruszyli w tym roku
Skrypt który napisałem działa wolno przy większej ilości danych a ogr2osm nie bardzo wiem jak to ruszyć
Mam ogr2osm ale trzeba doinstalować biblioteki i nie wiem skąd je pobrać…
Przeszukując to forum na słowo “źródło” znalazłem ten post Wygooglowałem potem taki news:
http://gis-net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=127%3Aurban-atlas-dane&catid=35&Itemid=65
Czy UrbanAtlas jest prawidłowym/legalnym źródłem danych dla OMS?
Czy lasy, którymi od strony turystycznej jestem żywo zainteresowany :), udało się zaciągnąć z UrbanAtlasu?
A czy te pliki z danymi miast są do wykorzystnia ?
Dane można wykorzystać, ale nie zawsze są dokladne (szczególnie ulice potrafią być wirtualne), więc IMO lepiej dane z UA przerysowywać niż importować.
Adres WMS jest na wiki: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Urban_Atlas . Tag, jak wyżej, source=European Urban Atlas.