Po drugie [area=yes; highway=service] jest już szeroko stosowanym poprawnym opisem.
“gdyż nawigacja przebiega po obrysie” - nie do końca rozumiem? Czy chodzi o to że nawigacje nie potrafią poprawnie interpretować [area=yes; highway=service] i prowadzą tylko po obrysie?
Dla mnie niestety ta propozycja jest nietrafiona - landuse dotyczy wykorzystania terenu, a nie obiektów znajdujących się na nim. Ten tag by się przydał do pokrywania terenu przez który przebiega autostrada albo jakaś inna duża droga, bo na razie jest to “ziemia niczyja”, a jest analogia w postaci landuse=railway dla terenów kolejowych, była nawet taka propozycja, ale utknęła w dyskusjach:
Jak plac, to jednak jest już jakiś highway=* + area=yes. Nie tagujmy pod trasowanie - przecież można puścić linię w analogiczny sposób jak waterway przez zbiornik wodny.
Poddałem tą propozycję, mając duże doświadczenie z obserwacji tagowania podobnych “ways”.
Obecnie mamy, nagminnie, plac jako:
**highway=service
area=yes
**
zaś drogi dochodzące do tego placu kończą się na obrysie, zamiast przecinać ten obrys.
Przy okazji przypomnę że to samo dotyczy peronów przystanków komunikacji miejskiej na chodnikach. Jeśli zaznacza się peron to chodnik powinien zostać (jest tam i peron i chodnik).
w takim bądź razie jeśli ktoś tworzy “plac” dajmy na to na stacji paliw czy na parking hipermarketu to wtedy:
właściwa linia highway=service przecinająca “plac” highway=service;area=yes ma się przecinać w węźle tego przecięcia czy nie tworzymy w takim punkcie przecięcia węzła tylko zostawiamy nie połączone przecięcie. Bo czy wtedy jeśli będzie przecięcie w węźle nawigacja nie poprowadzi kawałek obrysem tego “placu” bo punkt docelowy leży bliżej linii highway=service;area=yes niż głównej linii ulicy/drogi highway=service?
Czy jeśli tworząc area:highway=service ktoś zmienia to na highway=service;area=yes bo to jest widoczne na mapie openstreetmap.org mam pozostawić: highway=service;area=yes dodając do tego “swoje” area:highway=service? W area:highway=serwice linia highway=service (i inne) muszą się przecinać w węźle by nie wywalało błędów.
Gdybym tworzył zarówno [highway=service] jak i [highway=service + area=yes] to droga miałaby punkt wspólny z obszarem placu - by zaznaczyć że są na tym samym poziomie i połączone.