Kubki gadgety OSM

Dowiedzialem sie wlasnie ze kubki z tagami OSM, które mozna bylo kiedys kupic online (7,5 Euro +wysylka) sa juz nieosiagalne.
Moze moglibysmy wznowic produkcje jako stowarzyszenie?
Mysle ze mielibysmy takze atrakcyjniejsza cene niz sklep, który produkowal to w Niemczech…

Z tego co mi wychodzi to koszty produkcji wyniosly by 7.10zl za sztuke gdyby bylo to 100 sztuk, ale kazdy nastepny dodruk jest juz tanszy bo nie ma kosztó matrycy.
Mysle ze gdyby sprzedawac po 10 zl + wysylka, to pare osób by sie skusilo, tym bardziej ze sasiedzi zza miedzy tez by sie chyba skusili…

Co sadzicie?

Pomysł jest ok, ale:

  • co na tym kubku miało by być?
  • nie możemy prowadzić sprzedaży - jesteśmy non-profit, więc pozostaje tylko opcja, że ktoś robi przelew “darowizna na cele statutowe” a my mu wysyłamy kubek.

Na kubku mialy by byc:
Pomysl A: najbardziej rozpowszechnione tagi opisujace highway + odpowiadajace mu rodzaje ulic w Polsce wraz z krótkim opisem.
Pomysl B: Najbardziej rozpowszechnione tagi bez opisu.

No wlasnie o taka darowizne mi chodzi…

Tagi na oryginalnym kubku sa dosyc uniwersalne i ladnie skomponowane, ale nie wiem czy da sie wykorzystac oryginalny projekt. Na poczatku sprzedazy kubkow ktos w Wielkiej Brytanii chcial produkowac takie same bo wysylka z Niemiec byla droga i okazalo sie ze niemiecki producent zarezerwowal sobie prawo do wylacznosci kiedy przyjmowal zamowienie. Moze sie zmienilo.

Jest tez aktualnie dyskusja w OSM nad wznowieniem produkcji kamizelek.

Sprawe znam, pochodzacy z Izraela pomyslodawca raczej nie zaryzykuje walki z community, tym bardziej ze jest to uniwersalna tematyka. Tym razem przyda sie nieco moje obeznanie w wojnach patentowych…