Krzaki w nazwach niektórych ulic przy dużym oddaleniu.

Na mapie od strony internauty ul. Cegielniana ma jakby podwójnie nałożoną nazwę wyświetlają się “krzaczki”.
Dopiero przy pewnym powiększeniu wygląda to normalnie.

http://www.openstreetmap.org/?lat=53.58205&lon=17.87233&zoom=16

Dodam że nic nie robiłem w tym rejonie a jedynie sprawdzałem braki osiedla Rudzki Most w Tucholi.

Pozdrawiam Tomek.

To jeden z częstych błędów początkujących, czyli nakładanie się na siebie kilka razy tej samej ulicy. Poniżej widać jak to było poukładane na sobie. Często właśnie efektem są ‘krzaczki’ w nazwie w mapniku, gdy wygeneruje się ona ‘na kolanku’.

Poprawione.

Na moje to tak się zrobiło po imporcie z UMP.

Nakładanie na siebie kilka razy tej samej ulicy - a co z dociąganiem poligonów do węzłów ulic? Szczerze mówiąc jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, bo a nuż ktoś będzie miał lepsze dane o drogach, poprawi węzły a np. zabudowa czy inny las zostaną po staremu i się rozjadą…

Tak, to było zaimportowane z UMP w tej postaci, co nie zmienia faktu, że często takie rzeczy zdarzają się początkującym.

Zalezy co to za poligony, jesli landuse=* itp., to ewentualnie tak, a jesli building, leisure, natural itp, to wydaje mi sie, ze nie. One zwykle nie stykaja sie z osia ulicy ani nawet brzegiem ulicy. Na liscie mailowej duzo bylo roznych argumentow za i przeciw.

Wiec pytanie czy wazniejsze jest, zeby ulica i dajmy na to: park, sie nie rozjechaly wzgledem siebie (jesli jedno jest bledne, to drugie tez), czy zeby sredni blad byl mniejszy. Ze statystycznego punktu widzenia to drugie, z kartograficznego moze to pierwsze. Prawda, ze moze byc tak, ze ktos poprawi przebieg jednej linii zamiast obydwu, ale moze byc tez tak, ze zmieni na gorsze.

To jest landuse - samotnych budynków nie dociągam. No i reprezentuję zdecydowanie kartograficzny punkt widzenia :slight_smile: