Dag allen,
Ik tag consistent wegen die (bijvoorbeeld) een woonwijk verbinden met een doorgaande (primary-secondary-tertiary) weg als (prim/second/terti)ary_link, met het idee dat dit tussenstuk tussen de parallelle wegen geen enkel ander doel heeft dan het verbinden van een *ary weg met een residential. Als ze toevallig in het gebied zitten waar ik bezig ben, tag ik ze ook actief om naar *_link, en in Nijmegen (mijn woonplaats) heb ik ze zelfs bewust opgezocht en omgezet. Nu zie ik dat die ook consistent gerevert zijn: bijvoorbeeld https://www.openstreetmap.org/changeset/113237886 en https://www.openstreetmap.org/changeset/113237783
Ik vroeg mij natuurlijk nu wel af wat de gewenste tagging is? (Ik heb het gebruik van *ary_link op zulke plekken zelf ooit, lang geleden, ook zo opgepikt van een ander natuurlijk, en had het idee dat dit ook wel een erg gangbare manier was - voor wegen die na AND toegevoegd waren)
Ik snap enerzijds het punt van de reverter, want de weg is inderdaad geen echte af/oprit zoals je langs snelwegen vindt, anderzijds zou ik ook willen stellen dat deze wegdelen wel degelijk als enig doel hebben om een verbinding te vormen tussen de residential en de (overzijde van de) hoofdweg, en daarmee dus zeker als “lokale” oprit kunt zien (voor zover je dat woord mag gebruiken bij een niet auto(snel)weg) en dat hun doel dus beter beschreven wordt met zo’n _link.
Dus samengevat: welke wijze is te prefereren?