Konkurs rowerowy

Od dawna planujemy zorganizować konkurs, którego głównego przedmiotem będzie dodawanie ścieżek rowerowych. Kwestie techniczne związane z liczeniem kilometrażu z grubsza już zostały rozgryzione przez dotevo i marimila, lecz teraz mamy kolejny szkopuł - potrzeba nam min. 5 osób do komisji konkursowej.
Co trzeba będzie robić? Głównie pilnować czy osoby, które zadeklarowały udział w konkursie robią to poprawnie, ot, typowa funkcja żandarma. Miło byłoby, gdyby taka osoba zaglądała na IRC-a, bo tam najłatwiej ustalić pewne rzeczy.

Czy są chętni? Stowarzyszenie planuje na koniec nagrodzić osoby wchodzące w skład komisji koszulką OSM, by trochę zrekompensować tę niewdzięczną pracę.

Powiem tak, jako osoba zajmująca się rowerami m.in. w Krakowie w stowarzyszenie Kraków Miasto Rowerów (w szczególności właśnie w kwestji infrastruktury). Prosił bym o możliwość przejźenia wcześniej “standartu” tagowanych prac konkursowych. A najlepiej pisać na maila, spexpl w google, bo ostatnio nie mam czasu na IRCa - np jutro mam II zespół polityki rowerowej w Krakowie.

Ja się zgłaszam do komisji.

To świetny pomysł! Trochę żałuję, że we Wrocławiu już nie za wiele jest do dodania… Czy mógłbym zasugerować punktowanie również bardziej szeroko pojętej infrastruktury rowerowej? Czyli pasy i kontrapasy rowerowe, śluzy rowerowe (cycleway=asl), czy stojaki.

Braliśmy to pod uwagę. Jedyne z czym mamy problem to relacje, ale można je manualnie oceniać. Pytanie czy jest tyle osob do komisji.

Przedewszystkim przydał by się wpierw jakiś fajny szablon, gdzie by było widać te wszystkie nowości rowerowe.

A turystyczne szlaki rowerowe też bierzecie pod uwagę ? Na Śląski powstają jak grzyby po deszczu - za ułamek kosztów ścieżek rowerowych miasta mogą się pochwalić, że mają “infrastrukturę” rowerową więc dają pieniądze na znakowanie szlaków rowerowych. Na OSM niewiele z tego jest - tylko u mnie w Jaworznie jakieś 200km czeka na przejechanie i zmapowanie. To też w wiekszości relacje by były, bo szlaki po istniejących ścieżkach/ulicach są znakowane.
A… i jakby co to żandarmem też mogę być

Obstawiam iż na razie projekt został odłożony na półkę, teraz główny cel to naprawa szkód.

Niech w tym samym czasie goscie od organizacji konkursu policza szprychy w kole, a my w tymze samym czasie straty. Jesli nikt nie poinformuje tej agencji w delikatny sposób o naszej obecnej sytuacji, zrobie to sam na ile potrafie :slight_smile:

Nie przesadzasz? W miastach np. Wrocławiu usuniecie danych obejmowało tylko parę landuse. Cały czas tylko FOSM, OSMF zła i takie tam. Wyluzujcie już. Każdy z nas stracił sporo swojej pracy, a szczególnie Ci którzy mapują od dawna. Jednak nie uważam, aby to był czas stracony. Teraz wiem, że potrafię to zrobić lepiej.

Poza tym co pisze Dotevo, przeciez konkurs ma na celu uzupelnienie mapy, czyli tego czego wlasnie nam potrzeba w tym momencie.