Konferencja OSM 3D w Lodzi

Jest pomysl zrobienia konferencji nt. OSM 3D w Lodzi na poczatku maja. Profesor Sankowski chce zaprosic tuzy polskiej nauki do wspólpracy nad tematem.

  1. Czy byloby zaintersowanie z Waszej strony?

  2. Ja osobiscie widze ze dosc trudne jest odcczytywanie prawidlowej geometrii budynku ze zdjec Bing. W przypadku wolno stojacego budynku z dachem plaskim nie ma problemu, ale w centrach miast i skomplikowanych dachach zaczyna byc juz trudniej. Z checia zreferowal bym temat.

Marek

Rozumiem, że to byłoby również spotkanie SOSMP? Bo w sumie ostatnio mało czasu bylo zeby omowić wszystko co by się chciało. Jestem oczywiście chętny o ile nic mi nie wypadnie na konkretną datę.

Tak, jasne. Jest b. duzo do omówienia, dlatego tym razem dwa dni sa potrzebne. Prawdopodobnie piatek i sobota po 3 maja…

Dla mnie co prawda temat OSM 3D nie jest zbyt interesujący, a i technicznie również niewiele wniosę, więc mój udział zależny był od tego czy poruszane będą inne kwestie.

Natomiast rzucam przy okazji pomysł, który zresztą przewijał się na Łodzi. Mapping Party w górach. Wyobrażam sobie to jako wynajęcie kawałka jakiegoś schroniska na weekend i spotkanie połączone z mapowaniem. Zdaję sobie sprawę, że taka impreza będzie dużo mniej popularna niż łódzka, ale ile osób mogłoby być chętnych? Mogę się zająć organizacją (która i tak zamyka się tylko w rezerwacji noclegów). Wstępnie przeglądałem gdzie OSM ma największe braki w zmapowanych obszarach górskich. Bieszczady są bardzo zaniedbane, a jeśli kraniec kraju nie jest najlepszym miejscem ze względu na dojazd to może Rycerzowa: http://www.openstreetmap.org/?lat=49.41906&lon=19.083&zoom=15&layers=M ?

Bardzo dobry pomysl. Mam nadzieje ze znajda sie chetni!

To co prawda mały Off-topic, ale ja jestem chetny na tego typu mapping party, jestem zainteresowany szlakami (nie tylko gorskimi). Nawet myślę, że powinniśmy się wszyscy poruszać i robić tego akcje nie tylko w górach.

Tematem osm 3d jak najbardziej jestem zainteresowany :slight_smile:
Najlepiej gdyby spotkanie odbyło się w sobotę lub niedziele.

Swietny pomysł.

http://www.openstreetmap.org/?lat=50.474978685379&lon=16.3415193557739&zoom=15

Mogę zorganizować takie party w Górach Stołowych. Niezwykle ciekawa okolica i na dzisiaj kiepsko opisana w OSM.
Jeżeli znajdą się chętni to załatwię dla Was pieczenie barana wieczorem.
Mam tam zaprzyjażniony ośrodek dysponujący domkami drewnianymi dla 4-6 osób.
Proponuję 7. maja.

Pozdrawiam
Cezary

Co do górskiego mapping party to w tym roku w ramach Wikiekspedycji Stow. Wikimedia planujemy tygodniowy wyjazd w Bieszczady. Event nastawiony jest na robienie zdjęć, ale w zeszłym roku zebraliśmy całkiem sporo śladu, także w tym roku oczekuję, że ktoś jeszcze z OSM się dołączy.

Więcej napiszę w osobnym wątku, kiedy będzie już więcej wiadomo. Obecnie jesteśmy na etapie krystalizacji pomysłu.

Mapping party to przedni pomysł, chociaż nie wszyscy zainteresowani będą mogli się przyłączyć do takiego, które nie odbędzie się w czasie wakacji (większość z nas jest w jakiś sposób od nich uzależniona).

Sam myślałem o Górach Stołowych :slight_smile: Także piszę się w 100% na 7 maja. To mały obszar, do tego park narodowy, w kilka osób spokojnie można przejść wszystkie szlaki w weekend. Może sam jeszcze pozbieram jakieś ślady w międzyczasie.

Swietnie, może skompletujemy jakis team

Dla zachęcenia wahających się, baranek: http://vimeo.com/8553188

Aha, w ośrodku jest dostęp do netu więc można pracować online
http://www.szczeliniec.pl/

Pozdrawiam
Cezary

Mnie tym nie zachęciłeś, podejrzewam, że jest jeszcze co najmniej jedna osoba, której nie zachęciłeś :slight_smile:

:wink:

Ja tez jestem zdecydowanie przeciwny barankowi, ale mapping party w gorach w maju to swietny pomysl i moze namowilbym jeszcze jedna lub dwie osoby.

Koledze Cesairowi tak sie spodobal projekt osm ze jest gotów w ramach sponsoringu pokryc koszty pobytu w jednym domku dla tych uczestników którzy maja opory natury finansowej

Zgadza się. Bedzie domek dla 4-6 osób i kolacja a’la carte
Mam nadzieje, ze Marek tez przyjedzie.

O baranku zapomnijcie :slight_smile:

Pozdrawiam
Cezary

Ja też się piszę na góry, w najbliższym czasie postawię podstronę na wiki o evencie. A z tym barankiem to myślałem, że Kult będzie, a tu mięso ;).

Myślałem o stworzeniu przeglądarki/edytora 3d dla danych OSM we Flashu ale moja wiedza na temat 3d jest niewielka. Udało mi się stworzyć jedynie coś takiego:

http://img696.imageshack.us/i/oran.mp4/