Kolor dróg ekspresowych w Polsce

Nie wiem co rosyjska społeczność wtedy robiła. Polska obserwowała.
Ale jak w odpowiedzi ruscy pozmieniali nazwy miejscowości u nas to rekacja była szybka i zdecydowana.

szybko wycofała zmiany

(zwandalizowana wersja w tile cache dalej siedzi więc w wielu miejsach to widać, ale z wandalizmów to akurat ten mi mało przeszkadza, więc nie proponowałem interwencji żadnej - a i tak dotyka to tylko tych zasysających kafelki z serwerów OSMF, bez własnego hostingu danych)

Jest kilka rzeczy na których mi zależy i one się ruszają (wolniej niż bym chciał ale jednak)

GDDKiA wykazuje się ostatnio mniejszym konserwatyzmem niż niektórzy członkowie społeczności OSM, za parę lat dyskusja o podnoszeniu bądź niepodnoszeniu dróg ekspresowych do motorway może okazać się dość jałowa :wink:

https://twitter.com/i/web/status/1600127593767788544

Dyskusja tam wygląda jak kopia starego wątku na ten temat z OSM.
Wniosek jest więc inny - u nas i u nich jest takie samo podejście.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wiecej-autostrad-z-dnia-na-dzien-gddkia-ma-pomysl,nId,6460268#crp_state=1

Spędziłem kilka miesięcy jeszcze na oglądaniu open street mapy. Padł tu argument że Niemcy oraz Austriacy także mają Ski.
w Austrii Ski są wiśniowe tak jak autostrady a w Niemczech Ski to krótkie kawałki drog krajowych (B) które są podniesione do standardu autostradowego. Swoją droga tylko nieliczne są tak oznakowane, większość autostradowych B funkcjonuje po prostu jako B. Wynika to u nich z różnych budżetów na federalne autostrady oraz federalne drogi krajowe.

U nas jest zupełnie inna sytuacja bo zarówno S jak i A ma jeden budżet, jest jeden zarząd tego (GDDKiA), i u nas Ski to nie są żadne krótkie kawałki tylko kręgosłup sieci drogowej.

Otworzyłem street view na pierwszej lepszej autostradzie we Włoszech oraz Francji - pas awaryjny tak samo wąski jak na naszych S.

Anglicy są w ogóle najlepsi. Tam jako trunk (pomarańczowy kolor, tak jak nasze S) są otagowane wszystkie drogi jak leci - bezkolizyjne dwujezdniowki, kolizyjne dwujezdniowki, ważniejsze kolizyjne jednojezdniowki.

My stosujemy zdecydowanie najbardziej zanizajace kategorie.

A tam na Twitterze ludzie są anty bo po pierwsze nie znają się, po drugie piszą by pisać, po trzecie myślą że limit zostanie zrownany w dół oraz zostaną wprowadzone opłaty. Pewnie większość nie jeździ za granicę, nie wie jak to w innych krajach wygląda, wychowała się na tym że jest S i A i że S to jakiś substytut drogi. Jeden gość wybrał niewyremontowany kawałek S1 i wrzucił na przykład że wszystkie Ski tak wyglądają. No nie wyglądają…

1 Like