Klucz is_in

Chciałbym zapytać o klucz is_in czy wiadomo jak powinno się go ustawiać? Wiem, że jest on ważny jeśli mapa ma być użyta do routingu. Jak ustawiać? Dla przykładu wieś/miasto w Wielkopolsce? Czy prawidłowe będzie ustawienie:
“is_in = Wielkopolska, WLKP, Poland, PL” czy
"is_in = “Wielkopolska, Poland” a może po prostu:
“is_in = Poland”?
Sprawa druga jakie elementy mapy powinny mieć ten klucz ustawiony, czy chodzi tylko o miejscowości czy może szerzej?

Czy w tym momencie klucz is_in nadal jest “ważny jeśli mapa ma być użyta do routingu”?

Zwłaszcza - czy twory takie jak is_in:country ( https://taginfo.openstreetmap.org/keys/is_in%3Acountry#map ), is_in:province, is_in:municipality, is_in:county, is_in:country_code mają w tym momence jakiekolwiek uzasadnienie?

Czy usunięcie tej (z tego co wiem) przestarzałej i zabytkowej rodziny tagów byłoby OK?

W tym momencie są one tylko zaskakującym edytujących tworem który jedynie wydłuża listę tagów w JOSM i wprowadza w błąd początkujących.

Najchętniej na początek wykasowałbym wszystkie których informacje są zdublowane przez granice zmapowane w OSM (“‘is_in:province’=‘województwo małopolskie’ in ‘Województwo Małopolskie’” itd).

Z http://taginfo.openstreetmap.pl/search?q=is_in jedynie is_in:village, is_in:suburb, is_in:isolated_dwelling wygląda na potencjalnie sensowny.

is_in:province, is_in:county, is_in:country, is_in:continent, is_in:state_code, is_in:province_code wyglądają na ewidentnych kandydatów do likwidacji.

lepiej is_in:country_code=PL

Ogólnie, nikt już tego klucza nie używa. Jeśli gdzieś jest, to jest to tylko zaszłość z dawnych czasów, gdy jeszcze nie było w OSM granic administracyjnych.

Nie.
is_in:country_code/is_in:country is very useful when dealing with data near the border of a country. It allow to exclude data (especially boundaries) from neighbourhood countries.
http://overpass-turbo.eu/s/sn7

is_in:country_code - to pewnie jest zbędne, ale z tych is_in:province, is_in:municipality, is_in:county ** korzystam. Dla przykładu jak dodaje website= do gmin czy wikpedia=pl: do obiektów to dzięki temu łatwiej mnie bez dodatkowego szukania znaleźć o kory obiekt chodzi.
Powiedzmy, że pobieram z overpassa wszystkie gminy z Podkarpacia i ich dane uzupełniam i co? Mam tam 3 gminy o identycznej nazwie Czarna. Tagi te są wtedy niezastąpione. Bez tego pozostaje tylko kod pocztowy, ale i on nie zawsze jest uzupełniony dla place=*.

It allows to exclude extremely small subset of data tagged with this tags. Borders are tagged, so relying on people manually adding tag duplicating this information seems like a poor idea.

http://overpass-turbo.eu/s/snn is a proper solution.

Nie wiem co tam piszą na wiki, ale mnie chodziło o to, że is_in=* i is_in:country w Polsce nie jest używany, bo od jakiegoś czasu są dokładne granice administracyjne w OSM.

Ale powiem, że mi te tagi ułatwiały zgadywanie, którą z fafnastu miejscowości o tej samej nazwie widzę, kiedy likwidowałem odsyłacze do stron ujednoznaczniających Wikipedii.

A korzystasz też z is_in (poza is_in=Poland czy is_in=Polska, tych już nie ma)?

Możesz rozwinąć? Nie do końca rozumiem o co pytasz.

Zastanawiam się czy udałoby się skasować w Polsce is_in (is_in:province, is_in:municipality, is_in:county by zostały).

W zasadzie to is_in zawiera wszystko co tamte wymienione tagi tylko że w jednej linii np. http://www.openstreetmap.org/node/31895348 także jak bym usuwał to z obiektów które nie maja tagu place=* jak ten http://www.openstreetmap.org/way/497613349

“is_in” zostawiłbym dla obszarów nie posiadających granic (boundary). Wszystkie gminy i wyżej mają już granice.
Więc wyszukiwarki znajdą te obszary.

Można zostawić dla wsi które jeszcze nie mają granic, wsi wyludnionych, przysiółki, dzielnice bez granic, okolice i inne obszary ujęte w:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:boundary

W momencie wyrysowania granic ten tag, praktycznie, dubluje “boundary”.
Pozostawienie go to czysto subiektywne podejście.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:is_in