Keepright porzucony - co dalej?

Więcej (ale po angielsku) jest na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Validator

Wiem, ale przecież nie będę za każdym razem pobierał danych z serwerów i na “chybił trafił” szukał błędów na mapie. Keep dawał rewelacyjne rozeznanie do systematycznego poprawiania błędów.

Na czym się wywróciłem masz na myśli, czy moją ocenę?

Keepright wywalał się na tym:


java.lang.AbstractMethodError: PostgreSqlMyDatasetDumpWriter.initialize(Ljava/util/Map;)V
        at crosby.binary.osmosis.OsmosisReader.run(OsmosisReader.java:43)
        at java.lang.Thread.run(Thread.java:724)

Czyli z grubsza rzecz biorąc - gdy osmosis miał skonwertować pbf-a na plik ładowalny do bazy danych (trochę zmodyfikowanej pod keepright’a).

Jeżeli chodzi o calość, to co mi się nie spodobało to:

  1. Bezwzględne zaciąganie z svn’a aktualizacji kodu przy każdym odpaleniu skrytpu - ja jako administrator serwera nie miałbym aż tyle zaufania (ale może jestem paranoikiem)
  2. Wyznaczanie obszaru zainteresowania (w keepright’cie nazywa się to scheme), dla którego jest robiona weryfikacja jest mało oczywista , nie mówiąc już o tym - jak jest to przypisywane do tego, kto co oblicza. Wydaje mi się, że narzędzie powinno samo dzielić sobie pracę na “manageable blocks”, chyba że, w ramach testów, ktoś chce wymusić odpalenie tego dla małego obszaru zainteresowania
  3. Mam poczucie, że i tak większość narzędzi jest w okolicach OSM jest zbudowana na bazie Java’y, więc ja bym rozważał na przerzucenie tego na rozwiązania Java’owe, czy to aplikację javową, czy skrypt w Maven + skrypty, czy coś jeszcze innego
  4. Brakuje skryptów inicjujących środowisko, nie mówiąc o zależnościach (wymaga dość starej wersji PostGIS-a dla przykładu). To by na pewno ułatwiło tworzenie “lokalnych” instancji keepright’a
  5. No i ja bym jednak regułki do Keeprighta trzymał razem z Validatorem JOSM-owym (co implementacja w Javie by wspomagała)

Tyle grzechów pamiętam :slight_smile: