Keepright porzucony - co dalej?

Ladies and Gentelmans,
twórca Keepright.at oglasza ze nie ma juz sily i czasu dalej zajmowac sie narzedziem.
Moze moglibysmy przejac rozwój tego narzedzia?
Akurat fajnie mi to pasuje z pracami dyplomowymi o których pisalem…

Marku,

jako społeczność - pewnie byśmy sobie poradzili z wyzwaniem, mamy zarówno uzdolnionych programistów jak i uzdolnionych grafików, którzy wizualizują różne różności. Powiedziałbym tak (zapewne w imieniu wszystkich), ale… aby to było odpowiedzialne zawołanie, to musiałoby być poparte zasobami. Z różnych rozmów/wypowiedzi wynika, że brakuje nam (społeczności w .pl) wydajnego serwera, by utrzymywać i serwować dane dla całej planety. I chyba to jest główną (jedyną?) przeszkodą.

G.

Jest tak, ze Instytut Informatyki Stosowanej w Lodzi moze nas wesprzec.
Tam jest serwer mogacy to uciagnac zas szef instytutu, Prof. Sankowski w rozmowie ze mna powiedzial, ze chetnie by przygarnal…

Jakich umiejętności i jakiego nakładu pracy potrzebuje to narzędzie?
Czy twórca ma zamiar je utrzymywać do czasu znalezienia zastępcy?

Wszystko jest open source i do poczytania na stronie keepright dot at
Jak tam pogrzebiesz, to wszystko znajdziesz.
Móglbys ewentualnie pomóc jakos?

A nie lepiej by sprawdzanie tego typu było częścią walidatora JSOM?

Chęci niby są, ale czasu mało, a do tego jestem najkrótszym żartem informatycznym :]

A Ty wiesz ilu używa josma i nie używa walidatora?
Wielu z kolei, zagląda na strony QA, żeby poprawić potem “po kimś”. Bo ktoś jest zbyt leniwy i dokładny, żeby szybko swoją robotę przed wrzuceniem poprawić.
Dlatego własnie powstał keepright.

Bardzo fajny jest też plugin scripting + QAT skrypt, łączy wtedy między innymi keepright i josm’a. Przyjmnie sie tego używa, dużo mniej klikania.

Zainteresował mnie ten qta script. Czy przemas75 możesz podać, skąd pobrać QAT skrypt?
to bardzo ciekawe

Marku,

Ale jedno - to postawienie keepright’a w jakimś innym miejscu i dbanie o to, by sobie pracował, tak jak w tej chwili działa. To jest jednorazowa rzecz do zrobienia, do zweryfikowania tylko - ile mocy / miejsca na dysku potrzebuje (by czochrać cały świat).

Druga rzecz - to rozwój keepright’a. Moje zrozumienie wpisu na stronie autora jest takie, że brakuje mu czasu na rozwój i implementację nowych rzeczy w keepright’cie, chociaż nie znalazłem jakiegoś spisu wish-list’y, todo, bugów itp. Najtrudniejsze tu, to przeliczenie całej bazy, same błędy, to mam nadzieję, aż tyle nie ważą.

Dla tych, co nie zaglądali do źródeł - to aplikacja jest w PHP + PostGIS. Spróbuję może w międzyczasie postawić u siebie na serwerze keepright’a, zobaczę - czy domowa maszynka da mu radę - zima idzie, to może tak szybko się nie przegrzeje :slight_smile:

Forum niemieckie informuje ze cos takiego jest. Niestety po niemiecku…
Tlumaczenie angielskie spisu pomyslów z niemieckiego Forum Ci wystarczy?

tutaj: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Quality_Assurance_Tools_script

WiktorN pisze:
…do zweryfikowania tylko - ile mocy / miejsca na dysku potrzebuje (by czochrać cały świat)…

Pozostaje jeszcze łączność z światem, czyli łącze sieciowe. Warto by wiedzieć ile zapytań na sekundę leci (średnio) i jak pasmo obciąża (choć tu raczej nie spodziewam się dużego ruchu).
Jeśli chodzi o serwer i pasmo to mogę pomóc.

Angielski będzie OK, z niemieckim mogę spróbować się zmierzyć, chociaż dawno tego języka nie używałem.

Z pasmem może i dałbym radę, ze wsparciem jakiegoś OpenCDN (ostatnio czytałem o http://www.coralcdn.org/)). Może uda mi się przemielić to weekend i zobaczę, ile danych trzeba by hostować.

Hejki WiktorN,
cos nowego w tym temacie? Obejrzales to?

Obejrzałem, ale poległem na jakiś customowych pluginach do Osmosis’a będących częścią keepright’a. Jak na razie jestem przywalony tematami z zupełnie innej działki, więc tematy OSM leżą odłogiem :frowning:

Ale na tyle, na ile przejrzałem ten kod i całość rozwiązania, to bym skłaniał się ku budowaniu tego od nowa (stety czy niestety)

A co w kodzie jest nie tak? Pozdrowienia, Marek

A czy jest coś w czym Keepright jest lepszy od walidatora w JOSM?

A w jaki sposób za pomocą JOSM chcesz poprawiać po kimś błędy?

Zna ktoś może podobne narzędzie do Keepright-a?

A klikając" sprawdź" na tym panelu gdzie błędy wyskakują, wtedy sprawdza wszystko co masz na ekranie, nawet jesli nie są twoje.