Dokładniej to ta lista w JOSM nie jest wbudowana, ale jest ściągana z wiki JOSMa. Dlatego też dodanie nowego podkładu dostępnego dla wszystkich można zrobić w ciągu kilkunastu minut.
Dzieki za rady, ale chyba rada ze zwiekszeniem pamieci byla trafna, bo od czasu zmiany tego parametru, JOSM nie wywala sie. Jakby problem powrocil, to bede kombinowal z wtyczkami, plikiem konfiguracyjnym i z tym cache.
A jak sie ta wtyczka mappilary nazywa, bo nie moge znalezc. Trzeba ja sciagnac, czy normalnie z poziomu josm zaainstalowac?
Jesteś pewien, że to problem JOSM, a nie systemu operacyjnego? W Windowsie jest jakis feature dla osob z problemami ruchowymi, co powoduje tego typu objawy.
Jako użytkownik szablonu maxspeed_PL mam do niego kilka uwag. Mógłbym sam te poprawki nanieść, ale nie wiem na ile były by “zgodne ze sztuką”. Dajcie proszę znać co o tym sądzicie?
– Pierwsza rzecz: usunięcie wszystkich maxspeed:conditional – od dziś nieaktualne
– Brakuje mi szablonu dla stref ograniczonej prędkości podtypów przód/tył. Są przypadki, kiedy na przykład w strefie 40 są odcinki z dodatkowym obniżeniem do 30, niekoniecznie w obu kierunkach.
– Przy dodawaniu obszaru zabudowanego możemy podać wartość klucza “maxspeed:hgv:conditional”. Moim zdaniem użyteczniejszy byłby tu “maxspeed:hgv” – ten warunek spotyka się dość często
– Brak możliwości szybkiego przedefiniowania przy dodawaniu “obszaru zabudowanego” prędkości maksymalnej. Z definicji jest to 50, ale powszechnym w Polsce jest obniżenie jej do 40.
– Podnoszona w innych miejscach zmiana source:maxspeed na maxspeed:type
Co o tym sądzicie? Może jeszcze coś Wam w tym skąd inąd fajnym szablonie nie pasuje?
source:maxspeed=sign to znak B-33 i obowiązuje do najbliższego skrzyżowania lub odwołania, a B-43 to PL:zone30, PL:zone40 itd.
source:maxspeed=PL:urban to prędkość w terenie zabudowanym wynikająca z przepisów, obecnie 50, a dokładniej: od znaku D-42.
Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie ładowania się ortofotomapy Geoportalu w JOSM?
Dlaczego Bing, Maxar, Esri ładują się natychmiast, a Geoportal nie?
Czy jest szansa na szybki mirror kafelek z Geoportalu?
Możesz spróbować zmienić ustawienie odwzorowania na PUWG 1992 (EPSG:2180) przed dodaniem warstwy. Albo użyć podkładu WMTS.
Nie ma łatwego rozwiązania tego problemu, po prostu serwery Geoportalu są znane z tego, że mają problemy z powodu obciążenia.
Napisałem parę miesięcy temu do Mapboxa, że mogą w swoim podkładzie użyć uwolnionego ortofoto, tak jak robią to w innych krajach. Odpisali że pewnie zintegrują - ale nie nastawiałbym się, że ogarną to w najbliższym czasie.