Wersja 10526 lub zaktualizowana do niej wtyczka builings_tools wywala wtyczkę przy próbie scalenia adresu z obrysem.
Dzieje się tak chyba tylko przy relacji “skojarzone ulice” associatedStreet (po co to komu?).
Adres scala z obrysem, ale noda z adresem nie usuwa.
Wczoraj wywalało mi na tej samej ulicy, więc to nie jest przypadek.
Wczoraj próbowałem na poprzedniej wersji JOSMA 10327 ale nie wiem czy zaktualizował sobie wstecz wtyczkę B_T do starszej wersji (raczej tak skoro wyłączył nową wersję BT), bo też się sypał tym samym miejscu.
Ale przecież ta wersja chodziła ponad miesiąc i nic takiego się nie działo.
Czy jeśli odpalę sobie jeszcze starszego JOSM-a to on sam sobie dopasuje tę wtyczkę ze starych wersji, czy trzeba jej poszukać w necie?
A jest jakiś ticket w JOSM-ie odnośnie tego? Bo nic nie mogę znaleźć.
Najlepiej przez “Report Bug” prosto z JOSM-a, to od razu szczegóły będą w ticket’cie. Albo chociaż podaj przykład obiektu i recepturę, jak można powtórzyć błąd.
@WiktorN
Wrysuj sobie 3 domki i wewnątrz obrysów załóż 3 punkty adresowe.
Wrysuj tracka i przypnij punkty adresowe do drogi za pomocą relacji type=associatedStreet
Zaznacz 3 obrysy i 3 adresy a następnie poleceniem z menu: Dane/scal punkty adresowe, scal hurtem adresy z obrysami.
Ta opcja jest w menu prawdopodobnie dopiero po zainstalowaniu wtyczki buildings_tols
Wysypuje się wtyczka BT i powstają konflikty. Adres przechodzi na obrys ale nod z adresem nie jest kasowany.
Bilecika nie zakładałem ani raportu nie wysyłałem, bo za słabo znam angielski aby problem opisać w raporcie, a samo wysłanie raportu Bugs chyba nic nie daje.
Najwyraźniej BT obsługuje tylko multipoligony a wysypuje się na asociatedStreet
Na przyszłość - zawsze możesz opisać błąd po polsku. Jakaś dobra dusza (lub w ostateczności - automat) przetłumaczy go na angielski. Widziałem już zgłoszenia po rosyjsku i niemiecku.
czy też tak macie, że od chyba poprzedniej wersji JOSM zapamiętuje w ostanio użytych tagach te tagi, które używało się przed instalacją tej wersji? Rysuje dużo potoków i chciałbym by akurat w tym momencie pamiętał w ostatnio używanych waterway=stream a nie 5 innych zupełnie nie związanych w tym jakieś “name” obiektów które dodałem przed miesiącem…
Normalne wklejanie wkleja w miejscu w którym aktualnie znajduje się kursor a to ze źródłem wkleja w tym samym miejscu na mapie gdzie wcześniej znajdował się obiekt.
Chciałem spróbować mapowania z wtyczką Tracer2 dla JOSMa pod Linuksem. Zainstalowałem Mono, skompilowałem serwer i uruchomiłem już Tracer2 w JOSM. Brakuje mi już tylko odpowiedniej warstwy dla tej wtyczki. Gdzie szukać? Pomoże ktoś?
Jaki sens miało usunięcie tylu ikon w JOSMie w ostatniej aktualizacji?
Czy one będą się pojawiać sukcesywnie w codziennych poprawkach czy też może w ustawieniach trzeba sobie zmienić źródło ikon svg?
Mam takie pytanko. Musiałem zainstalować Jave 8 bo najnowsza wersja JOSM nie wspiera poprzednich wersji i mam problem. Niestety w ogóle nie mogę uruchomić poprawnie programu jak i wejść do ustawień Javy w panelu sterowania.
Mam system Windows 7 64 bitowy - zainstalowana Java również 64 bit.
Próbuje na różne sposoby i nadal brak efektów…
JOSM się odpala - tylko nie mogę użyć żadnej funkcji - po prostu na nic nie można kliknąć. To samo jak wejdę do panelu sterowania i wybiorę opcje Javy - to samo.
Sprawdzałeś, czy java uruchamia ten aplet testujący poprawność instalacji? → https://www.java.com/pl/download/installed.jsp
Ja bym obstawiał niepoprawną/niepełną instalację albo blokowanie javy np. przez program antywirusowy.
W wersji 32 bitowej uruchamia się aplet - natomiast i tak panel Javy jak i JOSM nie działają poprawnie. Natomiast w wersji 64 bitowej w chwili uruchomienia apletu o poprawności działania wyświetla błąd o błędnej instalacji i o oprogramowaniu antywirusowym. Ale instalacja niby przebiega poprawnie, w jej czasie wyłączyłem działanie zapory i antywirusa.
Nie wiem co jest grane - poprzednio wszystko było dobrze i przez lata korzystałem z JOSM na tym komputerze.