[JOSM] Import PDFów

Witam

Mam pytanie, ktoś mi powie jak poprawnie mam importować PDFy?
Przykładowo, tu mam pętle Mały Płaszów, ul. Lipska Kraków
http://dl.dropbox.com/u/1449783/OSM/Rys%20D-1-4.pdf

Nie chce mi się otworzyć plik, ale ja robiłem jakiś czas temu wektoryzację sieci energetycznej z raportu o stanie woj. mazowieckiego - tam była taka mapka wektorowa, że aż prosił się o jej zaimportowanie. Nie wiem jak jest z JOSM, ale możesz spróbować jakoś mapę do shp przetworzyć:

Zrobiłem tak, że otworzyłem dany pliczek w Inkscape i wyczyściłem dana strone tak, by została sama mapa (bez tekstu i pobocznych obrazków), następnie mapkę eksportowałem do formatu dxf, a ten otworzyłem w ArcMapie. W Arcu obrazek eksportowałem do shp, korzystając z boxa Spatial Adjustment dodałem kilka punktów zaczepienia do georeferencji (prawie identycznie, jak przy referencjonowaniu rastrów) i to było na tyle. Niestety - dalej nie bawiłem się, jak poprzydzielać daną linię (kolor) do kategorii.

Plik dxf też można w QGisie otworzyć, ale nie wiem (nie sprawdzałem) jak w nim zreferencjowac mapę wektorową :slight_smile:

[Edit] Otworzył mi się ten plik, mam wrażenie że będziesz potrzebował mocnego komputera do przetworzenia tej mapy :slight_smile:

Mogę skorzystać z innego podkładu, np http://dl.dropbox.com/u/1449783/OSM/Rys%20DO-1-4.pdf Docelowaj organizacji ruchu. Ale i tak dalej tego nie umiem dobrze importować.

Najbardziej uniwersalny sposob to skonwertowac plan na bitmape (np. jpeg) i skalibrowac na stronie mapwarper.net