JOSM a notatki audio z OsmAnda +geofoty +filmy

Nikt nie chwalił się, że używa notatek audio zapisywanych z ekranu OsmAnda. Sporo ich narobiłem ale nie próbowałem sprawdzić ich funkcjonalności na JOSM.
JOSM otwiera zdjęcia (też te robione w OsmAndzie) i na podstawie współrzędnych GPS zapisywanych w pliku exiff zdjęcia umieszcza je na warstwie.
Należy wcześniej w opcjach telefonu (nie OsmAnda) ustawić zapisywanie geolokalizacji w exiff-ie czyli w pliku zdjęcia (jpg).
Wtedy JOSM będzie otwierał z właściwą pozycją każde zdjęcie nie tylko robione podczas pracy z OsmAndem.vJeszcze nie próbowałem hurtownego otwierania zdjęć.

Trudniej ma się sprawa z notatkami audio i filmami, które nie mają możliwości zapisywania geopozycji w pliku.
Dziwne, ze w dobie GPS nie ma formatów audo-wideo zapisujących tak cenne z punktu widzenia archiwisty informacje.

Aby odtworzyć notatki głosowe lub video należy najpierw ściągnąć na JOSMa ścieżkę GPX (lub nmea), a potem klikając na warstwie ze ścieżką z menu rozwijanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wydać polecenie importowania notatki głosowej (nie wiem co z hurtem).
Ciekawi mnie czy używacie tych notatek głosowych i filmów do atrybucji.
JOSM otwiera tylko pliki wav w mój telefon zapisuje w mp4 i 3gp.
Jeszcze nie sprawdzałem czy w OSMAndzie lub opcjach telefonu można zmienić rozszerzenia do jakich będą zapisywane notatki.
Problem w tym ze JOSM geotaguje notatki głosowe i filmy według czasu, tzn. porównuje czas punktu na śladzie GPS z czasem wykonanie notatki głosowej lub filmu.
Zatem jeśli się skonwertuje 3gp np. w necie online, to otrzymany plik wav ma już zmieniony czas na aktualny, zatem nie nadaje się do geotagowania.
Może ktoś z Was używa jakiś programów do konwersji formatów które nie zmieniają czasu wykonania pliku, i mógłby je polecić?