Jezioro Wigry - nie jest jednym elementem

Witam,
Prosze o pomoc, może komuś uda się to naprawić. Jezioro Wigry, pow. Suwałki jest jakoś dziwnie złożone. Po ściągnięciu danych nie jest całością i nie mam na mapie jeziora. Nie jest całkowitym poligonem tylko jakimś lepiejem. Nie potrafie tego złożyć bo zawiera 2150 punktów a JOSM nie daje rady albo ma blokade. No i te wyspy…

Jezioro jest na mapie. Nie bardzo rozumiem dalszej części posta, jest przecież relacją multipolygon. Nie ma potrzeby składania.

Wszystko jest ok, jeden obiekt może składać się z pociętych linii, i jak słusznie zauważyłeś jest blokada która nie pozwala, aby obiekt zawierał więcej niż bodajże 2000 punktów. Trochę niepotrzebnie miejscami tak gęsto pocięte, ale nie zakłóca to jego wyświetlania. Dodatkowo to jezioro ujęte jest w relacji multypoligonowej, która pozwala wycinać w środku jeziora puste obszary - wyspy.

Dzięki przemas75 za zbadanie terenu… Po zgraniu z geofabrik.de danych w SHP dla Polski jeziora nie ma… lasów po lewej stronie też… temu alarmuje o pomoc :slight_smile:

Nie ma, bo nie przeczytałeś drobnego druczku :wink: Darmowe pliki SHP z geofabrik nie mają multipolygonów. Ocenienie ich użyteczności pozostawiam Tobie :>