Mimo upływu czasu ww. bot – moim zdaniem – spełnia nadal kilka istotnych funkcji.
Przede wszystkim pokazuje mapowiczom, że ktoś lub coś czuwa (do pewnego stopnia) nad poprawnością adresacji.
Tym bardziej zaawansowanym sygnalizuje, że gdzieś przy importach musiał pominąć jakiś element adresu, a tym mniej zaawansowanym gdzie ewentualnie szukać pomocy (forum) jeśli sami nie są w stanie dojść do tego gdzie zrobili błąd.
Być może mógłby wskazywać, które obiekty konkretnie są błędne (ale nie umiem z racji na brak wiedzy informatycznej) określić jaki byłby to nakład pracy przy przeróbce (a na pewno jakiś by był).
O ile wiem bot nie wskazuje takiej kombinacji jako błąd bo jest ona dopuszczalna, błędna jest zaś addr:place + addr:street lub „samotne” addr:housenumber bez addr:place lub addr:city.
To można wyszukać overpassem:
- addr:street dopisane do addr:place, z tego obiekty ostatnio modyfikowane przez Ciebie,
- addr:housenumber bez addr:place/addr:city
Może coś mi umknęło, ale o jakim bocie korygującym mowa?