Jak rysować place w JOSM?

Witam

Mam pytanie odnośnie rysowania ‘placów’ w JOSM. Załóżmy, że w pewnym miejscu (np. okolice dworca w mojej miejscowości) jest skrzyżowanie. Wzdłuż jednej z dróg znajduje się spory nieregularny plac przydworcowy z zatokami, miejscami parkingowymi etc. Ja narysować takie miejsce, aby na mapie było ono widoczne jako część wspólna okolicznych dróg.

Pozdrawiam, Robert

Np. tak: http://www.openstreetmap.org/browse/way/119244945

Przy okazji, sygnalizację świetlną przyklejamy do drogi, wtedy algorytmy routujące mogą wziąć ją pod uwagę przy wyznaczaniu trasy.
Chodzi mi o http://www.openstreetmap.org/browse/node/1589363849

Dzięki, rozumiem, że rysujemy figurę i nadajemy jej atrybuty drogi, z którą ma się ‘połączyć’.

To moje początki, sygnalizator postawiłem trochę na próbę, ale dzięki za naprowadzenie… już zmieniłem. BTW istnieje jakieś FAQ na temat rysowania (podręcznik podstaw mam już za sobą)?

Nie, rysujemy figurę przyklejoną do drogi i tagujemy ją jako highway=service + area=yes

Co robić w następującej sytuacji, mamy place, skwery i parki w mieście, mamy dokładne granice wg. urzędu miejskiego (Katowice w moim przypadku), ale nie da sie ich dopasować do fizycznych obiektów, tzn. obejmują jednocześnie np. jakieś fragmenty dróg, fragmenty landuse (zieleń, park, woda) i nawet kawałki budynków. Rysuję je: area=yes, name=Skwer …, source=UM Katowice, ale to chyba zły sposób, nazwa na mapie się renderuje (lub nie, jeśli wypadnie na nazwie np. ulicy), najgorsze jednak, że nazwa się nie wyszukuje. Co robić w takiej sytuacji? Na siłę dostosowywać granice do obiektów fizycznych? Czy może jest sposób, żeby użyć granic według urzędu miasta?