Jak rysować fontanny - micromapping

Ktoś ma pomysł jak te fontanny ogarnąć? http://www.openstreetmap.org/way/278143019
Benek dodał każdą dyszę i to jako way.

Po prostu zdjąć część tagów, bo ciężko mówić o dyszach, że to zbiorniki wodne ;). Cały prostokąt też jest wtedy nie na miejscu, bo albo jedno (dysze jako fontanny), albo drugie (prostokąt będący fontanną)… Ale ja się nie znam, u mnie na wsi takich nie ma ;).

Może zewnętrzny obrys jako natural=water + water=fountain, a dysze tylko amenity=fountain i dodane do relacji.

Całość jako amenity=fountain, dysze jako amenity=fountain_part ?
landuse=reservoir jest błędne (“Man made body of stored water. May be covered or uncovered.”) - chyba że fontanna jest używana do przechowywania wody. natural=water chyba pasuje.

To taka nibyfontanna jest, taka nowoczesna interaktywna, gdzie dysze wychodzą wprost z wydzielonego w tym celu fragmentu deptaka. Woda leci od czasu do czasu, niezbyt intensywnie, nie ma więc na wierzchu fizycznie zbiornika z wodą. Dlatego właśnie ja pozwoliłem sobie zażartować, że u mnie na wsi takich nie ma ;).

Czyli to landuse=reservoir jest tylko po to by obejść https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/705 ?

(A) Fontannę umieszczoną na rzece lub stawie można tagować dokładnie zgodnie z wiki, czyli na zbiorniku natural=water (lub inny adekwatny tag), a w miejscu fontanny punkt z tagiem amenity=fountain. Przykład:
http://prac.im.pwr.wroc.pl/~polowcz/Graphics/fontanny/IMG_7269.JPG

natural=water na zbiorniku
amenity=fountain w punkcie, w którym jest fontanna

(B) “Zwykłe” fontanny miejskie z własnym, niedużym zbiornikiem. Ja byłbym za tym, aby nie rozdrabniać się w dysze, ale cały zbiornik otagować jako amenity=fountain. Tym bardziej, że (1) z niektórych fontann wypuszcza się wodę na zimę (2) dysze bywają bardzo dziwne (np. woda płynąca po szklanych tafla fontanny na rynku we Wrocławiu), może też być ich bardzo wiele. Choć zgodnie z wiki możliwe jest podejście z przypadku (A).
Przykład:
http://prac.im.pwr.wroc.pl/~polowcz/Graphics/fontanny/IMG_7292.JPG

(C) Nowoczesne fontanny bez zbiornika z wodą.
Przykład:
http://prac.im.pwr.wroc.pl/~polowcz/Graphics/fontanny/IMG_2965.JPG
Ja nie mam jakoś pomysłu, jak to otagować… (na zdjęciu jest akurat fontanna w Jedlinie-Zdroju, ale te z postu Dotevo są bardzo podobne). Można by było tagować tak jak (B) - czyli amenity=fountain na “mokrym prostokącie” ale chyba jednak przydała by się różnica pomiędzy fontanna, w której można pobiegać od takiej, do której co najwyżej można wejść jak do wanny i wzbudzić co najmniej zbiorową sensację ;).

Swoją drogą (bez żadnego oceniania):
od czasu rozstrzygnięcia konkursu Benek przestał mapować.
Nie ma najintensywniej mapującego człowieka w Polsce.

Pewnie jest jakiś inny najintensywniej mapujący człowiek w Polsce :wink:

Jakich zasług by nie miał, to userbase rośnie w Polsce, i w końcu zastąpi każdego obrażalskiego ekstremistę.
Co to za argument, że moje edycje są ważniejsze bo jest ich dużo. OSM należy do społeczności a nie do kolegi B.

Jestem wręcz w stanie wysnuć karkołomny wniosek, że to nie jedna osoba ale kilka/kilkanaście osób mogło mieć zapłacone, by zasiać FUD w społeczności OSM.
Przecież w końcu OSM to potencjalnie najwartościowsza mapa na świecie. I to za darmo.

Co do Benka to był bardzo aktywny i szkoda, że zakończył współpracę. Za to zostawił nam na pamiątkę pełno dziwnie zmapowanych rzeczy. Nie będę potępiał benka bo na pewno sporo wysiłku i czasu włożył w projekt. Zresztą jak większość z nas :slight_smile:

Troche sie robi offtopic więc wracając do fontanny to wg mnie w drugim przypadku powinno być jak w pierwszym. amenity=fountain oznacza fontanne, a nie zbiornik. Można dodać jakiś tag określający głębokość ew. zbiornika i w tym przypadku dać zero

Jest mój bilecik o renderowaniu fontann na domyślnej mapce, dyskusja pod nim akurat odżyła:

https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/705