Jak obecnie odświeżać kafelki?

Kiedyś po edycji jakiegoś obszaru wystarczyło kliknąć prawym klawiszem na kafelku, pobrać jego adres i wkleić link do przeglądarki dodając: /dirty. Obecnie nie daje się pobrać adresu, a więc pytanie brzmi jak odświeżyć kafelki po edycji, aby zobaczyć jak to wygląda?

A też swoją drogą, jeszcze niedawno temu po zrobieniu większej edycji, jej efekt mogłem zobaczyć na wszystkich poziomach już po kilku godzinach (czasem nawet minutach), teraz muszę czekać nawet kilka dni, więc gdzie się podziało to 70 tys. euro na nowe serwery?

Nie łączył bym tych dwóch rzeczy. Nowe maszyny są zapewne potrzebne do serwowania gotowych kafelków. Jednak kiedyś dało się w łatwy sposób wymusić odświeżenie kafelka, zresztą teraz pewnie nadal to działa. Problem jest inny - jak w łatwy sposób uzyskać obecnie link do tegoż kafelka?

Wiele osób używa naszych tileserverow “na gapę”, np. ostatnio dostawały w tyłek bo używała ich społeczność graczy Pokemon GO (The Silph Road). Ogólnie duża część ruchu nie pochodzi z osm.org

Na nowe serwery to wcale nie jest specjalnie dużo. Natomiast jak by za tą kwotę kupił 2-3 letnich maszyn na Haswellach wraz z sensowną macierzą to by już mogło obsłużyć całkiem spory ruch.

Dlatego cały czas postuluję by namówić jeden czy drugi uniwersytet u nas w kraju by mogły świadczyć wsparcie dla krajowego zapotrzebowania.

Panowie, mistrzowie off_topu, padło pytanie, mamy cztery posty i żadnej odpowiedzi … (w temacie).

Odpowiedź brzmiała serwery są przeciążone co było skrótem myślowym od: “serwery są przeciążone i mimo że dirty winno działać to i tak nic nie zobaczysz gdyż serwery mają inne priorytety”

Wejdź na osm.org i po załadowaniu strony wklej w pasku adresu:

javascript:$('.leaflet-tile-container').css('pointer-events', 'auto');d

albo w konsoli przeglądarki samo:

$('.leaflet-tile-container').css('pointer-events', 'auto')

Po tym zabiegu powinno działać klikanie prawym przyciskiem do czasu wyłączenia strony.
Więc ewentualne “Pokaż obraz” klikać z wciśniętym CTRL.

Dzięki. Sposób prosty i co najważniejsze działa. :slight_smile:

Adresy kafelków można w dość skomplikowany sposób pobrać w JOSMIE.
Niestety dirty nie działa.
12 zoom zamiast w kilka minut odświeżył sie po kilku dniach (3-7 )

Z moich obserwacji wynika, że "/dirty"działa. Ale mogę się mylić.
Na takie upierdliwe kafelki co się nie chcą odświeżyć jest sposób brutalny ale skuteczny - przesunąć jakiś node minimalnie i kafelek ponownie trafi do kolejki.