Jak mapujemy ogródki działkowe?

Mi osobiście najbardziej pasował:
landuse=allotments
spośród:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features#Landuse
ale teraz widzę
http://www.openstreetmap.org/?lat=50.3351&lon=18.8844&zoom=14&layers=B000FTF
że jest używane też:
leisure=garden
opis mi nie pasuje, ale za to ładnie się renderuje na zielono :wink:
To jak ?

Myślę, że raczej landuse=allotments, co prawda brzydki jest ten brązowy i bardziej on pasuje do industrial :wink: ale style rysowania zawsze mogą się zmienić w przyszłości.

To ja się od razu przyznaję, że to moja sprawka, rysowałem linię tramwajową i przy okazji wykreśliłem ogródki i nie przyjrzałem się jak znakowane są ogródki w okolicy. Myślę, że można trochę polobbować za zmianą koloru, tylko trzeba znaleźć do tego odpowiednie miejsce.

Osmarender domyslnie renderuje ogrodki dzialkowe na zielono i nie bardzo mi sie to podoba bo nie mozna wtedy rozroznic ich od innych landuse - za wiele rzeczy jest zielone, wiec ja chetnie widze ten brazowy.

To ja trochę z innej beczki: czy jest jakiś tag dla hałd? Spotkałem się z landuse=landfill (wysypisko śmieci) i w sumie to są śmieci, tylko co w przypadku zarośniętych hałd?

Ja zrobiłbym to tak: landuse=landfill+note=… albo wymyśliłbym nową wartość landuse. W ten sposób, gdy powstanie odpowiedni tag, będzie można łatwo odnaleźć wszystkie obiekty tego typu.

A co robić aby taka nowa wartość weszła oficjalnie do schematu tagowania np widzocznego na OSM ?
Jakaś oficjalna procedura ?

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed - w sekcji Proposal Status Process jest opisane, jak to przebiega.

To jesli chodzi o dodanie do Map_Features, a dodanie do stylu mapnika albo osmarender to najlepiej zglosic jako ticket na http://trac.openstreetmap.org/ (mozna zalaczyc odpowiednia latke do pliku osm.xml zeby zwiekszyc swoje szanse :slight_smile: )

Ja juz tez mam w planie stworzyc proposal dla hald. Najpierw ale chce przedostac tag dla szybow. Na razie dla hald uzywam natural=peak.

A nie lepiej stworzyć propozycje ( landuse=slag_heap ) ?
Nie wiem co w przypadku gdy hałda już jest pokryta trawą lub zalesiona … można landuse=slag_heap;forest ?