Brakowalo mi stronki na która mozna by bylo wrzucac wskazówki na temat interpretacji tego, co widzimy z powietrza.
Poniewaz mapuje glównie ze zdjec nazbieralo mi sie kilka uwag które wrzucilem tutaj:
Oj… unikałbym takiej interpretacji. Jak się nie było w danym miejscu, to zbyt łatwo o pomyłkę. Zdjęcia satelitarne są dobre, żeby zmapować okolicę, którą się zna mniej-więcej z widzenia, albo chociaż ma się ślady GPS czy inne informacje na podkładkę… ale tak po prostu interpretować nieznaną okolicę? To najwyżej lasy i duże rzeki tak można.
Tutaj według Twojej instrukcji jest rów: http://binged.it/H4J4Q3 (między ogródkami, a a ulicą Wybrzeże Wojska Polskiego)
Sam byłbym pewien, że tam jest rów, ale naniosłem na mapę dopiero gdy się tamtędy przeszedłem i sprawdziłem to osobiście. To jest ścieżka, wysypana żużlem.
Bardzo fajny przyklad, wielkie dzieki!
Oczywiscie masz racje i jest margines bledu - najczesciej wlasnie w przypadku dróg.
W przypadku sadów moze to byc np takze szkólka lesna, wiec trzeba miec orientacje w swojej okolicy a tego typu wskazówki pomagaja w interpretacji zdjec na znanym terenie.
Jak grzebię przy kościołach poprawiając dane, wpisując nazwy i tak dalej to mam zazwyczaj włączonego Binga! i jednak przynajmniej na Dolnym Śląsku trochę grave_yard by się znalazło. Osobiście znany mi przykład to Roztoki koło Międzylesia - tyle że nie jest wrysowany bo w Bingu chmura w tym miejscu. Tam jest cmentarz dookoła kościoła, w obrębie murów go okalających. Ogólnie jeśli mamy do czynienia ze starymi wiejskimi kościołami to jest spora szansa że będą otoczone murem, a w środku będzie cmentarz. Taki właśnie cmentarz to bardziej grave_yard niż coś innego.