Internetowa mapa roku

http://geoforum.pl/?page=news&id=13238&link=rusza-konkurs-na-internetowa-mape-roku-2012&menu=46815%2C46847

:slight_smile:

Ja bym na waszym miejscu zgłaszał http://osmapa.pl/ jest znacznie ładniejsza niż oficjalna wersja OSM.
A to główny parametr tego konkursu.

Ja właśnie zgłaszam masstracka :slight_smile:

Dobry pomysl Miszka, poieram.
Tym bardziej ze tam mamy chyba jeszcze stan sprzed Armagedonu…
Pytanie do twórców osmapy:
Dalo by sie tam w renderingu uwzglednic surface = unpaved zmieniajac kolor na nieco bardziej brazowy?

Ze statycznymi kafelkami nie ma co startować. Musi być interaktywność, a ta na osmapie.pl leży&kwiczy.

A czy to musi być mapa całej Polski? Nie możemy zgłosić np. wybranego miasta (Wrocław, Szczecin?) umieszczonego pod adresem wroclaw.osmapa.pl?

Jeśli to co napisałem wyżej byłoby możliwe, to nawet widziałbym możliwość taką, że umówimy się, że wystartowalibyśmy jako stow., a ewentualną nagrodę przekazalibyśmy twórcy owej interaktywności. Dla OSM byłaby to reklama i prestiż, a dla twórcy rekompensata za włożoną pracę, więc wszyscy byliby chyba zadowoleni.
To taki luźny pomysł.

Nie ma przeszkód, żeby zasięg mapy nie był krajowy (w zeszłym roku były nawet osobne kategorie, teraz nie). Dostałem informację od TRAIL.PL, że chcą wystawić do konkursu swoją aplikację z osmapą jako podkładem - może po prostu tędy droga?

Ja rozumiem ze konkurs to mila rzecz: sa nagrody, arykuly, troche adrenaliny.

Ale tak na zimno patrzac: nie ma lepszej mapy od OSM i nie zmieni tego ani GUGiK, ani kupione artykuly w niby obiektywnych gazetach ( swiezy przyklad z cyklu “czemu Google jest najlepszy” : http://www.oeamtc.at/?id=2500,1386877,&hppos=2 ). Nie liczy sie to, ze OSM w Polsce ma aktualnie klopoty bo w wyniku zmiany licencji zostalo wykasowanych ok 22% danych które w pare miesiecy nadrobimy. Obecnie rysujemy dziennie srednio 3 razy tyle co przed zmiana licencji.

Patrzac na wszystkie krzywe wzrostu OSM trzeba przyznac ze ten projekt w pewnym momencie po prostu zmiata cala reszte. Lacznie z Google. Wiec nagrody moga byc, ale wcale nie musza.

Marku, myślę, że każdy tutaj to wie, inaczej by go tutaj nie było :wink:

Ja taki konkurs postrzegam jako szansę na reklamę i co za tym idzie, jeszcze lepszą mapę :slight_smile:

No tak Zbigu,
slusznie…

Zibi: tylko zauwaz, ze to nie jest konkurs na dane, a ich przedstawienie. Reklama bylaby, ale ktos musi jeszcze stworzyc cos co wygra z innymi. Moze cos w 3D? (chociaz z moich doswiadczen z tradycyjnymi kartografami, oni miewaja uprzedzenia do 3D. Z drugiej strony Google powoli to zmienia)

http://goo.gl/8dmtK

No nie mogłem :slight_smile:

Znam skądś to rondo XD

No to widzę, że osmapa.pl znalazła się tam automagicznie…
Skoro już tak, to tymczasowo uchylam stwierdzenie, że “nigdy więcej”. Spełnię 3 życzenia :slight_smile: Tylko konkretne tagi/kody hex/grubości linii.

Michale!
Jednym z moich życzeń byłoby, żeby lasy były ładniejsze. Zamiast koloru z hex + opacity można użyć półprzezroczystego png z ikonką drzewa, by rozróżnić lasy iglaste od liściastych i mieszanych. Samym tłem się nie przejmuj - ikonkę i tło opracuję. Ważne jest, byś styl dostosował do tego (no i żeby to się skalowało lepiej niż ogródki działkowe, czyli chyba z rozbiciem na oddzielne pliki z tłem dla zoomu 12, 13, 14 :-).

Male zyczenie…

Chcialbym, zeby byla roznica w renderingu pomiedzy drogami trunk i primary.

Małe czy duże, ale jednak życzenie, a mamy ich tylko 3 :wink: To, moim zdaniem, jest zbyt małe, by wyczerpywać limit nim… Poza tym Michał napisał, żeby propozycje były konkretne, więc jaki kolor proponujesz dla trunk?

Jaki kolor? Stanowczo nie jasno zielony jak na osm.org, bo tam zlewa sie on z terenami zielonymi jak lasy. Mysle, ze trzeba by bylo poprobowac co bedzie dobrze wygladac a co nie. 1. Ciemno zielony; albo 2. Cos nieodbiegajacego zbytnio od motorway czyli jasno niebieski dla trunk i ciemno niebieski dla motorway.

Inny problem, ktory sie wylania to to, ze kolory sie zmieniaja w zaleznosci od zoom level i np motorway z jasno niebieskiej przy duzym zoomie robi sie czerwona przy malym zoomie.

Niestety so to rzeczy bardzo subiektywne i tam gdzie sa trzy osoby tam cztery opinie.

Zostało chyba jeszcze jedno życzenie, skoro długo nie było wypowiedzi to moje jest takie, aby poprawić błąd nierenderowania szlaku pieszego jeśli na tym samym odcinku idzie szlak rowerowy w tym samym kolorze (wtedy mamy tylko jeden szlak, właśnie rowerowy).