Informacja na temat numerów budynków

Patrzyłem że w Grójcu https://www.openstreetmap.org/#map=14/51.8632/20.873 jest masa numerków budynków. Jako źródło podany Urząd Gminy w Grójcu. A czy takie coś można by zrobić np. dla Belska, są już obrysy ważniejszych budynków komercyjnych a przydałyby się chociaż punkty budynków mieszkalnych. Czy takie informacje są za darmo, zawierają współrzędne każdego punktu, czy są dostępne w internecie?

Masz na myśli gminę Belsk Duży? Proszę podawać precyzyjnie nazwy, żeby nie zostawiać miejsca na zgadywanie.

Przeklejka z innego wątku:

PS: Proszę o niemnożenie wątków bez potrzeby.

Do pytań prostych mamy wątek pt. pytania początkujących. Wic w tym, że potem trudno nam znaleźć interesujący temat, jeśli mamy pytania natury ogólnej jako nowe wątki. :wink:
No i serdecznie witamy w klubie Borneq! Działaj dalej!

Jeszcze w temacie rysowania budynków. W JOSM jest fajna funkcja, która nazywa się korekcja prostopadłości (skrót klawiaturowy Q). Widzę, że starasz się rysować precyzyjnie budynki, więc myślę, że to Ci ułatwi robotę :slight_smile:

Druga sprawa - w geodezji/kartografii obrysy budynków nanosi się “przecinając” budynek na wysokości 1 metra od ziemi. Oczywiście, w naszym przypadku, gdy rysujemy z ortofoto ciężko o takie coś, jednak sugerowałbym wzięcie pod uwagę tego, że dach wystaje poza ściany (zwykle jest jakiś okap) i precyzyjne rysowanie obrysów przynajmniej bez wyjeżdżania poza obrys dachu.

I jeszcze przypominam wszystkim, że nie ma potrzeby dodawania addr:country=PL do adresów.