Indeksowanie adresów OSM przez wyszukiwarki

Zastanawia mnie czemu marnujemy (jako OSM) takie oczywiste narzędzie promocji jak obecność w wynikach wyszukiwarek po wpisaniu adresu, nazwy obiektu itp danych które znajdują się w bazie OSM.
Zdaję sobie sprawę, że jest to pewne wyzwanie techiczne (oprogramowanie, zasoby sprzętowe itp.) ale
wydaje mi się, że to jedna z najprostszych metod, żeby zaistnieć w świadomości masowego użytkownika internetu.
Na pierwszej pozycji nigdy nie będziemy (to oczywiste) ale czemu kolejne miejsca dla każdego adresu zajmują targeo i zumi a nie OSM (którego nie widzę w ogóle na wynikach) ?

Ale za to jesteśmy w innej, lepszej https://duckduckgo.com/?q=Wroc%C5%82aw+map

Proste.
OSM nigdy nie wykupi artykulu sponsorowanego dla czasopism tworzacych czasopisma. Nikt z OSM nie jest w rodzinie zadnego obecnego badz bylego ministra majacego w czyms tam udzialy. Takze Google nie jest zainteresowane w promocji OSM.
Dlateog to co mamy to poczta szeptana jako zródlo reklamy.

Teoretycznie coś w stylu zumi jesteśmy w stanie zrobić jeśli chodzi o indeksowanie. Przykładowo zrobiłem takie proste indeksowanie do gdzie.bl.ee w google np.
https://www.google.pl/#q=Gdzie+Cukiernia+Gagatek&safe=off ale ogólnie temat nie jest łatwy, bo zrobić to jedno, a wypozycjonować to drugie.

Marku - nie miałem na myśli promocji poprzez wydawanie pięniędzy na linki sponsorowane ale
moduł indeksujący adresy w bazie OSM i generujący drzewo adresów url dla wyszukiwarek.
Patrząc na wyniki wyszukiwania dowolnego (w sensie losowo wybranego) adresu na google, to poza trzema pierwszymi (google, zumi i targeo) kolejne pozycje są (zazwyczaj) linkami do stron danych kontaktowych firm/instytucji spod tego adresu.
Zmierzam do tego ,że nawet pojedynczy indeks danego adresu w google w w zdecydowanej większości ma szanse być bardzo wysoko w wynlkach, bo w skali globalnej adres czymś całkiem unikalnym .

Ogólnie miałem na myśli coś w tym rodzaju. Z pozycjonowaniem będzie tak, że indeks założony np na osm.org byłby od razu bardzo wysoko bo strona ma wysoką pozycję. Z tego powodu mały jest sens tworzenia indeksu dla stron OSM które, które nie mają popularności i pozycji wyrobionej wcześniej.

i

Ni myślcie, że jestem jakoś uprzedzony ale napiszę co widzę.

  1. bl.ee to wyglada jak błee. Jak mam zaufać takiemu adresowi w kwestii jedzenia?
  2. wynik wyszukiwania pokazuje, że strona bl.ee ma żółty ranking według WebOfTrust (phishing). Trzeba, żeby kilka osób wyraziło uznanie dla tej strony w celu powrotu do zielonego.

Tomek

Ojej to moja strona i

  1. Szkoda mi kasy na domenę pl
  2. Strona jest mało popularna więc to trzeba traktować jak eksperyment