Importy powiat Sieradz

Późną jesienia zeszłego roku Powiatowa Straż Pożarna z Sieradza przekazała mapy geodezyjne powiatu Sieradzkiego od Geodezji Powiatowej.
Mamy prawo zaimportować te dane do OSM na licencji OdBL z podaniem source=Powiatowy Urząd Geodezji Sieradz.
Oznacza to nie mniej ni więcej tylko fakt, że jeden urząd uważa że OSM jest tak ważne że załatwia dane z innego urzędu. To cieszy.

Dane są w formacie DXF co powoduje spore problemy: przykładowo - trzeba ręcznie łączyć obwody budynków.
Jestem na dzień dzisiejszy w trakcie robienia uploadu gminy Błaszki. Byłbym Wam wdzięczny za pomoc w czyszczeniu danych.

Pozdrowienia,
Marek

Czesc Marku, tutaj masz pare skryptow ktore robia miedzy innymi zamkniete obrysy z linii w plikach DXF, przepraszam ze nie odpowiedzialem na Twoje poprzednie posty na ten temat (wydaje mi sie, ze juz gdzies pisales o tym). Nic nie jest 100% automatyczne, te skrypty tez trzeba rozkminic i skonfigurowac, ale oszczedzaja sporo pracy i dodaja pewne informacje typu funkcja budynku i kondygnacje, zaleznie od formatu wejsciowego.

(Bez obrazy ale widzialem Twoje poprzednie importy i troche sie boje co z tego wyjdzie)

Balrog, przyjacielu, dziękuję za informację!
Przekazałem już sprawę koledze z Forum mającemu dostęp do oprogramowania GIS.
Mam nadzieję że ułatwi to sprawę, tym bardziej że masowe importy to nie moja działka jak słusznie zauważasz. Spędziłem sporo czasu na poprawianiu moich nieszczęsnych importów :slight_smile: