Z jednej strony jestem z tego faktu zadowolony, a z drugiej nieco mniej, bo rozleciały się lasy w całej miejscowości, a także spora część w Czechach, bo w imporcie są tylko Lasy Państwowe, nie ma gminnych ani czeskich.
W dodatku Czeskie obcięto brzydko - paroma liniami, a nie na granicy. Szkoda, że importujący sam nie ponaciągał ich teraz do czeskich.
Także ktoś mi dorzucił parę godzin pracy tylko po to, żeby działki leśne miały numerek…nie bardzo rozumiem po co nam to w OpenStreetMap.
W dodatku są teraz kłopoty i dylematy, bo Polskie Lasy kończą się teraz za granicą…no i jest pytanie co jest dokładniejsze…czy mam naciągnąć granicę do importu “leśnego” czy na odwrót.
Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym odrzucić ten import.
Przykładowo wszystkie białe pola tutaj to jest las…zobaczcie w dane - jaki syf się zrobił.
Porównywałem dane Lasów Państwowych z istniejącymi w okolicach Roztok (na północ od Międzylesia), i nie warto dokonywać importu moim zdaniem. Nawet państwowe lasy są jakieś dziwne, okrojone, mniejsze niż w terenie. Wiem bo z nudów spacerowałem sobie dookoła lasów z GPSem i parę w okolicach wrysowałem. To co jest w danych jest miejscami aż śmieszne. Na przykład tu http://www.openstreetmap.org/?mlat=50.173&mlon=16.647&zoom=17&layers=M jest w danych LP tylko wąziutki prostokątny pasek. A to co jest wrysowane całkiem nieźle zgrywa się z terenem.
Dane Lasów Państwowych zawierają tylko lasy państwowe – więc będą oczywiste dziury w miejscu lasów prywatnych. Dlatego import powinien być bardzo dokładnie ręcznie przygotowany, przy wzięciu pod uwagę danych istniejących w OSM. Raczej nietrywialna sprawa, co nie znaczy, że takie importy zupełnie nie mają sensu.
Wykorzystanie tych danych, ktore dostalismy od Lasow Panstwowych, bylo dyskutowane troszke w czasie spotkania w Lodzi w zeszly weekend. Mysle, ze te dane sa lepsze niz nic, wiec po pewnych przeksztalceniach geometrycznych ktore dyskutowalismy, warto je dodac tam gdzie nie ma nic. Tam gdzie istnieja juz dane wyrysowane ze zdjec to napewno nie warto nic importowac, a co najwyzej robic jakies reczne poprawki, bo zdjecia sa bardziej wiarygodne.
Na pewno problematyczny i coś jeszcze z tego wyskoczy. Czekam aż się wszystko zrenderuje to będzie łatwiej wychwycić.
Na pewno też podzielę ten multipolygon leśny na część polską i czeską.