Import lasów gsapijaszko-imports

Witam!

Na “moim” terenie (wokół Złotego Stoku)
zaimportowano tereny leśne wg Lasów Państwowych z numerami działek, dane wzięte z GIS Lasów.
np.
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/15760956

Z jednej strony jestem z tego faktu zadowolony, a z drugiej nieco mniej, bo rozleciały się lasy w całej miejscowości, a także spora część w Czechach, bo w imporcie są tylko Lasy Państwowe, nie ma gminnych ani czeskich.
W dodatku Czeskie obcięto brzydko - paroma liniami, a nie na granicy. Szkoda, że importujący sam nie ponaciągał ich teraz do czeskich.

Także ktoś mi dorzucił parę godzin pracy tylko po to, żeby działki leśne miały numerek…nie bardzo rozumiem po co nam to w OpenStreetMap.

W dodatku są teraz kłopoty i dylematy, bo Polskie Lasy kończą się teraz za granicą…no i jest pytanie co jest dokładniejsze…czy mam naciągnąć granicę do importu “leśnego” czy na odwrót.

Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym odrzucić ten import.

Przykładowo wszystkie białe pola tutaj to jest las…zobaczcie w dane - jaki syf się zrobił.

http://www.openstreetmap.org/?lat=50.44437&lon=16.85728&zoom=16&layers=M

Pozdrawiam

Porównywałem dane Lasów Państwowych z istniejącymi w okolicach Roztok (na północ od Międzylesia), i nie warto dokonywać importu moim zdaniem. Nawet państwowe lasy są jakieś dziwne, okrojone, mniejsze niż w terenie. Wiem bo z nudów spacerowałem sobie dookoła lasów z GPSem i parę w okolicach wrysowałem. To co jest w danych jest miejscami aż śmieszne. Na przykład tu http://www.openstreetmap.org/?mlat=50.173&mlon=16.647&zoom=17&layers=M jest w danych LP tylko wąziutki prostokątny pasek. A to co jest wrysowane całkiem nieźle zgrywa się z terenem.

Dane Lasów Państwowych zawierają tylko lasy państwowe – więc będą oczywiste dziury w miejscu lasów prywatnych. Dlatego import powinien być bardzo dokładnie ręcznie przygotowany, przy wzięciu pod uwagę danych istniejących w OSM. Raczej nietrywialna sprawa, co nie znaczy, że takie importy zupełnie nie mają sensu.

Tzn dane Lasów dotyczą ich gruntów. Jeśli las jest prywatny czy samorządowy, to go tam nie ma.

Czekam na Wasze głosy, na głos importującego…

Jak Jeśli nie będzie odzewu to zrobię reverty.

Dokładnie…a tu ktoś sobie wrzucił nie zważając na to co dookoła, a nawet na to jak te dane wyglądają…

Wykorzystanie tych danych, ktore dostalismy od Lasow Panstwowych, bylo dyskutowane troszke w czasie spotkania w Lodzi w zeszly weekend. Mysle, ze te dane sa lepsze niz nic, wiec po pewnych przeksztalceniach geometrycznych ktore dyskutowalismy, warto je dodac tam gdzie nie ma nic. Tam gdzie istnieja juz dane wyrysowane ze zdjec to napewno nie warto nic importowac, a co najwyzej robic jakies reczne poprawki, bo zdjecia sa bardziej wiarygodne.

Temat zamknięty. Zrobiłem revert.

Na pewno problematyczny i coś jeszcze z tego wyskoczy. Czekam aż się wszystko zrenderuje to będzie łatwiej wychwycić.
Na pewno też podzielę ten multipolygon leśny na część polską i czeską.