Import Bdot by Kaczor

Jeśli zauważyliście od wczoraj (30.12.2020) kolega Kaczor importował budynki na potęg. Trzeba się zastanowić co z tym zrobić bo rewert tej ilości jest trochę bez sensu. Pierwsza weryfikacja wykazuje, że sporo jest tam obiektów nakładających się.

Obecnie ma bana (0 dniowa blokada) z DWG, mam nadzieję, ze się skontaktuje z nami.

Pomysły?

Czemu rewert jest bez sensu? Jak był masowy import nakladających się budynków to trzeba natychmiast wycofać.

No właśnie nie nakładaja się baardz tzn sprawdziłem wyrywkowo około 10 zestawów zmian i w każdym 1 - 2 z drogami lub budynkami się nakładał reszta w miarę się trzymała. Wczoraj zrobił 177 zestawów 1 200 000 zmian w bazie …https://hdyc.neis-one.org/?Kaczor
dzis dostał bana po 49 …

O rany, ale śmietnik. Muszę wygrzebać skypt do wycofywania zmian, nie ma co robić tego reverterem JOSMa.

Ma ktoś na niego namiary? Czy wszystkie edycje z tego konta są do wycofania czy było też cos przed importami?

Nawet jak nie nakładają się bardzo, to poprawianie tego po nim zachęci następnych do ślepych importów “bo i tak po mnie posprzątają” i zacznie analizować o których godzinach najlepiej edytować by go nie od razu zbanowali.

Jak się wycofa to może wyciągnie z tego wnioski.

Stanęło na tym, że w związku z złamaniem zasad Importu, skalą zmian jakie dokonał i brakiem możliwości weryfikacji poszczególnych zmian trzeba to zrewertować. Użytkownik miał w sumie około 500 wątpliwych zmian w ciągu ostatnich 2 tygodni.

  1. Zmiany dokonywane były co 1 min. paczki po 4 MB

  2. Praktycznie same budynki z BdoT, częściowo błędne opisy

  3. Zduplikowane węzły i obiekty(Changeset: 96693658 | OpenStreetMap)

  4. Przecinające się obiekty

  5. Brak weryfikacji stanu faktycznego

  6. Brak komunikacji z edytorem - nie odpowiada na komentarze w zestawach

Mateusz będzie próbował zrobić rewers z jak najmniejszymi stratami.

PS Strona Budynki na razie się nieaktualizuje bo przy takiej ilości zmian ich jeszcze nie przerobiła …

Niestety ban 0 nie zadziałał znowu mamy go aktywnego … kolejne domy są importowane …

Witam. Bardzo dziękuję za wycofanie tych importów, lecz w Biłgoraju pojawił się pewien problem…

W miejscu tych zaimportowanych budynków pojawiły się puste punkty. Czy jest jakiś sposób na usunięcie tego automatycznie? Jest tego sporo i niezbyt mam motywację by latać po całym Biłgoraju i usuwać to ręcznie…

Edir: Dobra, widzę, że ktoś usuwa powoli te punkty. Niezły śmietnik…

Usuwanie będzie trwało jeszcze ze 2 dni.Tu można zobaczyć postęp:
https://www.openstreetmap.org/user/woodpeck_repair/history#map=5/52.009/19.749

Wczoraj revert 80 z 500 … trochę poczekamy. Chętnie bym porozmawiał z Kaczorem, na ten temat. Bo pewnie chłop miał intencję dobre tylko zabrakło wiedzy i wyobraźni. Niestety dalej nie odpowiada …

Puste punkty wynikają z tego jak działa proces rewertu, jest ograniczenie jak dużo można zmienić w jednym zestawie zmian. W efekcie w widzi się zmiany częściowo zrobione.

Ze względu na skalę nie jest to robione za jednym zamachem i może jeszcze potrwać trochę, jak dobrze pójdzie to w ciągu kilkunastu godzin to się zakończy (ale zawsze mogą się komplikacje pojawić).

Jak widać edycje robi https://www.openstreetmap.org/user/woodpeck_repair (Frederik Ramm), bo nie udało mi się odpalić skryptów rewertowania przed pójściem na sylwestra.

A czemu on to tak dziwnie wycofuje? Osobno punkty, osobno linie… Nie można było tego wycofać poszczególnymi zestawami zmian albo za jednym razem? SomeoneElse robi takie coś w jednym zestawie.

Nie mam pojęcia. Tych zestawów Kaczora było sporo więc chyba dlatego.