De stand van zaken is dat er in de tussen tijd weinig vooruitgang is geboekt. Achter de schermen word een meeting bekokstoofd waar hopelijk iets concreets uit komt rollen.
Duidelijk, bedankt, we wachten af.
Hallo allen,
Na ervaring met het aanpassen van data in OSM, wil ik graag de 3dshapes gaan vervangen door BAG-gegevens in Woudenberg (en later in andere plaatsen). Zou iemand voor mij een OSM-bestand van Woudenberg willen maken? Aan de hand van de filmpjes van PeeEE32 weet ik hoe ik de import kan doen, maar ik snap nog niet hoe ik zo’n OSM-bestand maak. Alvast bedankt!
Ik denk dat je (hopelijk even) geduld moet hebben. Zo’n bestand maken is niet eenvoudig. In het filmpje was mijn uitgangspunt een bestand dat ik van Gertjan heb ontvangen. Hoe hij dat precies gemaakt heeft weet ik niet maar het is zeker niet iets dat je “even doet”. Zoals Sebastic al schrijft wordt er achter de schermen een bijeenkomst geregeld over hoe om te gaan met panden en adressen. Binnenkort komt daarover meer informatie.
Op zaterdag 16 november zal in het Belgische Hoogstraten een meeting plaatsvinden van de Nederlandse en Belgische OSM community met als doel het maken van afspraken over het importeren van alle adressen in Nederland en Vlaanderen uit openbare databronnen (BAG / CRAB). Onderdeel daarvan zijn 1) het opstellen van een address removal policy 2) een address import policy 3) een address maintenance policy en 4) afspraken over de uitvoering van de import. Dit is een ingewikkeld vraagstuk waarbij compromissen noodzakelijk zijn, met name als gevolg van de beperkt beschikbare tijd van OSM vrijwilligers. Om succesvol te zijn zal de meeting in de weken voor 16 november enige voorbereidingstijd vergen.
Mocht je interesse hebben om deel te nemen aan de voorbereiding en de meeting, laat dat dan s.v.p. uiterlijk 12 oktober weten via osmned@gmail.com. Dit mailadres kun je ook gebruiken indien je op 16 november niet aanwezig kunt zijn maar wel wilt deelnemen aan de voorbereiding.
Hi,
sorry for writing in english.
I played with the BAG viewer and compared some addresses I mapped during my holiday in NL.
Here we have different housenumbers in OSM vs. BAG:
And here the address is written in two different spellings. (Churchilllan vs. Churchill-Laan)
Groetjes
Chris
Always funny to see how it is written.
I see on streetview indeed Churchill-laan on the sign. http://goo.gl/maps/k6CnY
But on maps.google.nl it is Churchillaan ???
On tomtom.com it is also Churchillaan
On postcode.nl it is Churchill-laan https://www.postcode.nl/1931WE/2-20
I just made correction on Openstreetmap into Churchill-laan.
groen_duiven
???
I just send an email to info@bergen-nh.nl
W’ll see
groen_duiven
dubbel post de eerste verwijdert
You have the building dutch “pand”
And in the “pand” “verblijfsobjecten” "livingunit, one unit 1 “verblijfsobject” has a housenumber.
see the orange verblijfsobject and the white dot on the building.
The building got one or more entrance.
Zolang ze nog achter de schermen bezig zijn, zoals ik hierboven lees kan ik voorlopig doorgaan met handmatig huisnummers toe te voegen.
Ik hoop dat ik later ergens Osm bestanden voor huisnummers kan downloaden,via mogelijk een automatisch BAG naar OSM systeem.
Churchill Laan?
I just made correction on Openstreetmap into Churchill-laan.
Sinds wanneer is het Dorps-straat?
Het plakken van verbindingsstreepjes is modern :), maar in dit geval is het toch echt Churchilllaan. Dat het een beetje mal staat, moet je hoogstens de naamgever euvel duiden.
Peter
Taalkundig klopt het wat je zegt, maar waar het om gaat is hoe de straatnaam officieel is vastgelegd. Zo heb je in Utrecht een Churchilllaan, maar in Amsterdam een Churchill-laan.
Overigens zag ik op een bestemmingsplankaart van Egmond aan Zee de versie zonder tussenstreepje staan; aan de andere kant leveren de gemeentes zelf de gegevens aan voor de BAG. Gecombineerd met het feit dat er zelfs verschillen tussen de straatnaambordjes zitten vermoed ik dat ze bij de gemeente Bergen het zelf eigenlijk ook niet weten…
Oud bord, wat staat er nog meer op dat bord.
https://maps.google.nl/maps?ll=52.613472,4.625673&spn=0.001169,0.006968&t=h&z=18&layer=c&cbll=52.613472,4.625673&panoid=tKq8sZ02A05JeMUCfQHhqQ&cbp=11,339.89,2,2.49
Draai je je om heb je een nieuwer bord
https://maps.google.nl/maps?ll=52.613443,4.625486&spn=0.001169,0.006968&t=h&z=18&layer=c&cbll=52.613442,4.625487&panoid=h4PEEsOggkJ1j3iXpczn0w&cbp=11,186.96,1,-0.45
Taalkundig klopt het wat je zegt, maar waar het om gaat is hoe de straatnaam officieel is vastgelegd.
Of wat de bordjesmaker vond dat het goed was. Zo woonde ik ooit in de Lesteryoungstraat. Arme Lester Young.
Oud bord, wat staat er nog meer op dat bord.
https://maps.google.nl/maps?ll=52.61347 … 89,2,2.49
Draai je je om heb je een nieuwer bord
https://maps.google.nl/maps?ll=52.61344 … 6,1,-0.45
:)
Peter
Streetview is heel goed in het afkorten van Churchill…
Graag wil ik mijn omgeving aan de hand van BAG-informatie bijwerken. Mijn woonplaats Nijmegen is inmiddels voorzien van de nodige informatie (in ieder geval huisnummers), wie kan mij (opweg) helpen met de naast gelegen gemeente Overbetuwe en Lingewaard / dorpjes Oosterhout (gld.), Slijk-Ewijk en Bemmel?
k heb met belangstelling deze discusie gelezen, maar begrijp dat er voor de lokale mapper nog geen bruikbaar gereedschap is om de kaart up to date te maken.
Ik erger mij er aan dat bij ons, gemeente Oude IJsselsteerk, nog steeds fabrieksgebouwen staan terwijl er een Flatgebouw staat welke al meer dan een jaar wordt bewoont.
Ook straten en recreatie voorzieningen zijn niet of niet goed geplaatst op OSM. Het is niet te doen om met je GPS alle noodzakelijk coördinaten vast te leggen.
Is er ergens een handleding of informatie te vinden hoe ik met gegevens bv van PDOK in JOSM kan werken, om een klein stukje van de wereldkaart Up To Date te maken?
Hallo ik ben net begonnen met het bijwerken van OpenStreetMap.
Ik gebruik nu de BAG viewer om individueel de huisnummers toe te voegen.
Moeten de tags: bouwjaar, status, Identificatie ook toegevoegd worden??Zo ja is er ook een snelle/ makkelijke manier om huizen bij te werken?
Voorbaat dank.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/BAGimport
Hoe staat het met dit project??
Van Bag naar .osm
Hallo allen,
Na ervaring met het aanpassen van data in OSM, wil ik graag de 3dshapes gaan vervangen door BAG-gegevens in Woudenberg (en later in andere plaatsen). Zou iemand voor mij een OSM-bestand van Woudenberg willen maken? Aan de hand van de filmpjes van PeeEE32 weet ik hoe ik de import kan doen, maar ik snap nog niet hoe ik zo’n OSM-bestand maak. Alvast bedankt!
Zolang ze nog achter de schermen bezig zijn, zoals ik hierboven lees kan ik voorlopig doorgaan met handmatig huisnummers toe te voegen.
Ik hoop dat ik later ergens Osm bestanden voor huisnummers kan downloaden,via mogelijk een automatisch BAG naar OSM systeem. smile
@ MrCruiser, Praggel, Maurice, Allroads, dreknl, PostBrenger en alle andere geïnteresseerden in het importeren van de BAG
Op zaterdag 16 november aanstaande kun je om 15:00 aanschuiven bij een meeting in Utrecht, in Grand Café Lebowski (dit is een andere locatie dan ik eerder heb gepost). Doel daarvan is het maken van afspraken over de BAG import. Na de import van de AND data en de 3Dshapes data een van de grootste uitdagingen voor de NL community. JOSM ervaring is wel een vereiste voor het daadwerkelijk importeren van die data. Het zou mooi zijn als zoveel mogelijk mappers mee zouden doen met de import, het is namelijk een enorme klus. Laat vanwege reservering van de nodige plekken in Lebowski svp even weten of je er bij bent.
Cherio, Johan
Inmiddels antwoord gehad van de gemeente Bergen:
Geachte heer Groen,
In het dorp Egmond aan Zee is het officieel de Churchill-laan en in het dorp Bergen is het officieel de Churchilllaan. Dit is ooit zo vastgesteld. Beide dorpen vallen onder onze gemeente Bergen NH en beide dorpen hebben dus dezelfde straatnaam, de één met streepje en de ander aan elkaar geschreven.
Bedankt voor uw oplettendheid, ik zal dit ook op de website controleren.
Met vriendelijke groet,
Lynn Noppen
E-mail: xxxxx@xxxx.xx
Tel.: (072) xxxxxxx
Fax: (072) xxxxxxx
Ik heb haar bedankt voor de info en haar nog gewezen op het feit dat de straatnaamborden dan ook eens goed gecontroleerd moeten worden
Zal vanavond even checken in Bergen en Egmond aan Zee
groen_duiven
Egmond aan Zee
Kijk is het toch met een - , dacht nog dat oude bordje aan het huis zal wel oude schrijfwijze geweest zijn.
Bergen
https://maps.google.nl/maps?ll=52.677098,4.701204&spn=0.004827,0.027874&t=h&z=16&layer=c&cbll=52.677103,4.701201&panoid=l_l8jO1-yYuxOSWOwqYb5g&cbp=11,171.58,1,6.34
https://maps.google.nl/maps?ll=52.679036,4.706354&spn=0.004826,0.027874&t=h&z=16&layer=c&cbll=52.679039,4.706352&panoid=N7SnpPhp4JFmDaRDPSMV6A&cbp=11,322.47,1,-4.76